Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Prospan 26mg x 20 sztuk pastylek miękkich

  • Produkt leczniczy Prospan 26mg przeznaczony jest do stosowania jako lek o działaniu wykrztuśnym wspomagającym usuwanie flegmy. Wskazaniem do jego stosowania jest kaszel produktywny (mokry) u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia.
  • Prospan 26mg x 20 sztuk pastylek miękkich
Kod produktu: 33516
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,37 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Prospan 26mg:

Substancja czynna: suchy wyciąg z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum). Jedna pastylka miękka zawiera 26mg wyciągu (w postaci suchego wyciągu) z Hedera helix L., folium (liść bluszczu) (5-7,5:1), rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 30 % (m/m) oraz substancje pomocnicze: guma akacjowa 85%, sorbitol ciekły 70% niekrystalizujący (E420), maltitol ciekły 75%, kwas cytrynowy jednowodny (E330), acesulfam K, aromat pomarańczowy naturalny (olejek eteryczny pomarańczowy, etanol 0,008 g/pastylkę miękką), aromat Frescofort Permaseal (mentolowy) (naturalne substancje smakowe, maltodekstryna, skrobia modyfikowana), triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, woda oczyszczona.

Działanie Prospan 26mg:

Wskazaniem do stosowania roślinnego produktu leczniczego Prospan 26mg jest kaszel mokry, czyli kaszel produktywny. Substancją czynną leku jest wyciąg z liści bluszczu. Jest to lek wykrztuśny, który wspomaga usuwanie śluzu i flegmy z dróg oddechowych, co przynosi ulgę u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia, którzy zmagają się z kaszlem mokrym.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Prospan 26mg wskazany do stosowania jako środek wykrztuśny w produktywnym kaszlu (tzw. mokrym kaszlu). Lek przeznaczony dla osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli dolegliwości się utrzymują lub pojawiają się takie objawy jak duszności, gorączka, ropne lub krwawe odkrztuszanie, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jednoczesne stosowanie leków przeciwkaszlowych (np. kodeina lub dekstrometorfan) nie jest zalecane bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Zaleca się zachować ostrożność w przypadku stosowania u osób z zapaleniem błony śluzowej żołądka lub wrzodem żołądka. Leku nie należy stosować u osób z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy omówić to z lekarzem. Badania nie zostały przeprowadzone, dotychczas brak znanych interakcji. Stosowanie z jedzeniem i piciem: stosować po posiłkach, nie przyjmować w pozycji leżącej. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem, przy czym ze względu na to, że nie przeprowadzono wystarczających badań z udziałem kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, nie należy stosować leku podczas ciąży i laktacji. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: brak szczególnych środków ostrożności. Lek zawiera maltitol ciekły i sorbitol ciekły niekrystalizujący (E420) – w przypadku nietolerancji niektórych cukrów przed zastosowaniem leku należy się skonsultować z lekarzem. Jedna pastylka miękka zawiera 0,53g maltitolu i 0,53g sorbitolu, co odpowiada około 0,09 jednostki chlebowej. Wartość kaloryczna 1 pastylki: 2,6kcal/10,6kJ.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku i na inne rośliny z rodziny Araliaceae (araliowate).

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: po przyjęciu leków z wyciągiem z liści bluszczu mogą wystąpić reakcje alergiczne, jak np.: pokrzywka, wysypka, duszności, obrzęk, zaczerwienienie i swędzenie skóry. Niezbyt często: dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, jak np.: nudności, wymioty, biegunka. W przypadku wystąpienia pierwszych objawów nadwrażliwości, należy przerwać stosowanie leku. Należy poinformować lekarza w przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych, również tych, które nie zostały wymienione w ulotce.

Dawkowanie pastylek miękkich Prospan 26mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. O ile lekarz nie zaleci inaczej, dawkowanie wygląda w następujący sposób. Osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: należy ssać 1 pastylkę 4 razy na dobę (co odpowiada 104mg suchego wyciągu z liści bluszczu na dobę). Maksymalna dawka dobowa: 105mg, czyli nie stosować więcej niż 4 pastylki na dobę. Dzieci od 6. do 12. roku życia: należy ssać 1 pastylkę 2 razy na dobę (co odpowiada 52mg suchego wyciągu z liści bluszczu). Maksymalna dawka dobowa: 70mg. Do podawania doustnego, do ssania. Pastylkę ssać do rozpuszczenia. Stosować po posiłkach (nie przyjmować w pozycji leżącej). Czas leczenia: czas leczenia zależy od typu objawów i stopnia ich zaawansowania, zwykle leczenie powinno trwać przez około 1 tydzień. Jeśli po 7 dniach stosowania leku objawy się utrzymują, doszło do ich pogorszenia lub pojawiły się dodatkowe objawy (np. duszności, gorączka, ropne lub krwawe odkrztuszanie), należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą w przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe.

Producent: Engelhard Arzneimittel

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel