Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Opatrunek HydroClean Advance hydroaktywny Ø4cmx 1 sztuka

  • Wyrób medyczny Opatrunek HydroClean Advance hydroaktywny wskazany jest do stosowania w leczeniu metodą wilgotnego opatrywania ran – głównie ran z zaburzonym procesem gojenia. Jest to hydroaktywny opatrunek, który wydziela roztwór Ringera.
  • Opatrunek HydroClean Advance hydroaktywny  Ø4cmx 1 sztuka
Kod produktu: 44219
22,27 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Działanie Opatrunek HydroClean Advance hydroaktywny:

Mechanizm działania opatrunku hydroaktywnego polega na wydzielaniu roztworu Ringera, przy jednoczesnym wchłanianiu wydzieliny z rany. Wyrób medyczny Opatrunek HydroClean Advance hydroaktywny przeznaczony jest do leczenia metodą wilgotnego opatrywania ran szczególnie tych z zaburzonym procesem gojenia. Opatrunek można stosować jako pierwszy krok w schemacie terapeutycznym HydroTherapy do aktywnego oczyszczania powierzchniowych ran przewlekłych, zwłaszcza ran objętych zakażeniem, pokrytych tkanką martwiczą i biofilmem, ponadto w celu pobudzenia i wspomagania budowy nowej tkanki w fazie ziarninowania. Produkt nie wymaga opatrunku wtórnego, można go mocować przylepcem (np. Omnifix elastic), opaską podtrzymującą (np. Peha-haft, Peha-fix) bądź rękawem opatrunkowym (np. Stülpa, Stülpa-fix). Opatrunek ma wysoki potencjał retencyjny, dlatego może być stosowany w kombinacji z terapią uciskową. Można go łączyć z superabsorpcyjnym opatrunkiem Zetuvit® Plus. Opatrunek HydroClean Advance jest opatrunkiem hydroaktywnym (HRWD™) z unikatowym mechanizmem płucząco-absorpcyjnym zaprojektowanym specjalnie do opatrywania małych ran. Usuwa on wszystkie znane miejscowe bariery upośledzające gojenie rany. Przyczynia się do przywrócenia równowagi biochemicznej w łożysku rany, obniża poziom aktywnych metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej, umożliwia usuwanie obciążenia nekrotycznego, niszczy biofilm, zapewnia optymalnie wilgotne środowisko w obrębie rany, obniża wartość pH do poziomu fizjologicznego. Opatrunek od strony, która styka się z raną, jest pokryty nieprzywierającymi do rany paskami silikonu, natomiast warstwa zewnętrzna pokryta jest wodoszczelną folią polipropylenową, która zabezpiecza przed przemakaniem opatrunku i przedostawaniem się do rany drobnoustrojów chorobotwórczych.

Zastosowanie:

Wyrób medyczny Opatrunek HydroClean Advance hydroaktywny przeznaczony do stosowania w leczeniu metodą wilgotnego opatrywania ran – szczególnie ran z zaburzonym procesem gojenia. Rozmiar: Ø4cm – przeznaczony do małych ran.

Informacje dodatkowe:

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu.

Sposób użycia Opatrunku HydroClean Advance hydroaktywnego:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem zapoznać się z instrukcją stosowania. Opatrunek nakładać białą stroną na ranę, niebieska powinna być skierowana do góry. Opatrunek musi się stykać z dnem rany, powinien również nieco wystawać poza jej brzegi. Po nałożeniu opatrunku należy go odpowiednio zamocować. Zmiana opatrunku: nie powinno się pozostawiać go na ranie dłużej niż 3 dni. W przypadku silnego wchłaniania wilgoci przez ranę, kompres może jednak ulec przedwczesnemu wysuszeniu – jeśli do tego dojdzie, należy go wcześniej zmienić.

Producent: PAUL HARTMANN POLSKA SP. Z O.O.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel