Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ibupar Forte 0,4g x 20 tabletek

  • Produkt leczniczy Ibupar Forte 0,4g zawiera jako substancję czynną ibuprofen. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Wskazaniem do jego stosowania są słabe i umiarkowane bóle różnego pochodzenia, bolesne miesiączki i gorączka.
  • Ibupar Forte 0,4g x 20 tabletek
Producent: Polfa Pabianice
Kod produktu: 44348
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
12,81 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Ibupar Forte 0,4g:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (101), skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, kroskarmeloza sodowa, alkohol poliwinylowy, sodu laurylosiarczan, sodu stearylofumaran; otoczka: makrogol (4000), hypromeloza (E 5), hypromeloza (E 15), hydroksypropyloceluloza, żółcień pomarańczowa (E 110) lak, czerwień koszenilowa (E 124).

Działanie Ibupar Forte 0,4g:

Substancją czynną produktu leczniczego Ibupar Forte 0,4g jest ibuprofen – niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który wykazuje słabe do umiarkowanego działanie przeciwbólowe oraz działanie przeciwgorączkowe. Ibuprofen jest wchłaniany z przewodu pokarmowego, jego maksymalne stężenie w surowicy występuje po 1-2 godzin od podania doustnego. Jedzenie oraz leki zobojętniające sok żołądkowy nie hamują wchłaniania ibuprofenu. Lek jest wskazany do stosowania w słabych i umiarkowanych bólach, bolesnym miesiączkowaniu i gorączce.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ibupar Forte 0,4g wskazany do stosowania w przypadku bólów słabych i umiarkowanych różnego pochodzenia, np. bóle głowy, również migrenowe, bóle zębów, mięśni, kości i stawów, bóle pourazowe, nerwobóle, bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie; bolesnego miesiączkowania; gorączki różnego pochodzenia (m.in. w przebiegu grypy i przeziębienia).

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Istnieje ryzyko wystąpienia krwotoku z przewodu pokarmowego, owrzodzenia lub perforacji, które mogą mieć skutek śmiertelny i które niekoniecznie muszą być poprzedzone objawami ostrzegawczymi lub mogą wystąpić u osób, u których takie objawy ostrzegawcze występowały. Wystąpienie krwawienia lub owrzodzenia przewodu pokarmowego wymaga natychmiastowego przerwania stosowania ibuprofenu. Osoby z chorobami przewodu pokarmowego w wywiadzie, szczególnie w wieku podeszłym, powinny poinformować lekarza o wszelkich nietypowych objawach dotyczących przewodu pokarmowego (szczególnie o krwawieniu), zwłaszcza w początkowym okresie leczenia. Powinny one stosować jak najmniejszą dawkę leku w jak najkrótszym okresie czasu. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które jednocześnie stosują inne leki mogące zwiększać ryzyko zaburzeń żołądka i jelit lub krwawienia (np. kortykosteroidy lub leki przeciwzakrzepowe jak acenokumarol lub leki przeciwpłytkowe jak kwas acetylosalicylowy). Przyjmowanie leków takich jak ibuprofen może w niewielkim stopniu zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru, w szczególności podczas stosowania dużych dawek leku. Nie należy przekraczać zalecanej dawki i czasu trwania leczenia. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: występują choroby serca, np. niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej), pacjent miał atak serca, operację pomostowania, występuje choroba tętnic obwodowych (słabe krążenie krwi w nogach z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic) lub jeśli pacjent przeszedł jakikolwiek udar (w tym mini-udar lub przemijający atak niedokrwienny – TIA); pacjent choruje na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, występuje u niego zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie pacjenta występowała choroba serca lub udar, pacjent pali tytoń; u pacjenta występuje zakażenie. Stosowanie tego leku u osób z obrzękami wymaga zachowania ostrożności. Jednoczesne, długotrwałe przyjmowanie kilku leków przeciwbólowych może prowadzić do uszkodzenia nerek z ryzykiem niewydolności nerek. Stosowanie ibuprofenu wiąże się z występowaniem ciężkich reakcji skórnych (np. złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, polekowa reakcja z eozynofilią i objawami ogólnoustrojowymi (DRESS) oraz ostra uogólniona osutka krostkowa (AGEP)). Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów związanych z tymi ciężkimi reakcjami skórnymi, należy natychmiast odstawić lek i zwrócić się o pomoc medyczną. U osób z toczniem rumieniowatym układowym i mieszanymi chorobami tkanki łącznej może zwiększyć się ryzyko rozwoju jałowego zapalenia opon mózgowych. U osób z czynną lub przebytą astmą oskrzelową i chorobami alergicznymi może wystąpić skurcz oskrzeli. Ibuprofen może powodować zaburzenia widzenia (mroczki, zaburzenia widzenia barwnego) – jeśli wystąpią, należy odstawić lek i skontaktować się z lekarzem. Ibuprofen działa przeciwzakrzepowo, dlatego trzeba zachować ostrożność u osób z zaburzeniami krzepnięcia krwi i osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe. Jeśli podczas stosowania ibuprofenu wystąpią jakiekolwiek inne niepokojące objawy, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem. Podczas stosowania ibuprofenu występowały objawy reakcji alergicznej na ten lek, w tym trudności z oddychaniem, obrzęk w okolicach twarzy i szyi (obrzęk naczynioruchowy), ból w klatce piersiowej. Jeśli pojawi się któregokolwiek z tych objawów, należy natychmiast odstawić lek i niezwłocznie zgłosić się do lekarza lub na pogotowie. Zakażenia: lek może ukryć objawy zakażenia, takie jak gorączka i ból, czyli może opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia zakażenia, to zaś może do zwiększonego ryzyka powikłań. Zostało to zaobserwowane w przebiegu wywołanego przez bakterie zapalenia płuc i bakteryjnych zakażeń skóry związanych z ospą wietrzną. Jeśli lek jest stosowany podczas występującego zakażenia, a objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Należy porozmawiać z lekarzem, nawet jeśli powyższe ostrzeżenia dotyczą sytuacji występujących w przeszłości. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie należy stosować leku u dzieci poniżej 12. roku życia. Istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń czynności nerek u odwodnionych dzieci i młodzieży. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek i/lub wątroby: nie należy stosować leku bez konsultacji z lekarzem. Stosowanie u osób w podeszłym wieku: istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Nie jest ma konieczności zmiany dawkowania, o ile nie jest zaburzona czynność wątroby i/lub nerek. W przypadku zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby dawkę należy ustalać indywidualnie. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Lek można wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływać na działanie leku, np. kwas acetylosalicylowy lub inne leki z grupy NLPZ – zwiększa się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych; leki obniżające ciśnienie krwi (inhibitory ACE, takie jak captopril, leki beta-adrenolityczne, takie jak leki zawierające atenolol, leki będące antagonistami receptora angiotensyny II, takie jak losartan); leki moczopędne – istnieją nieliczne dowody na zmniejszenie skuteczności działania leków moczopędnych; leki o działaniu przeciwzakrzepowym (tj. rozrzedzające krew/zapobiegające powstawaniu zakrzepów, takie jak aspiryna/kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna); lit i metotreksat – leki z grupy NLPZ mogą powodować zwiększenie stężenia w osoczu zarówno litu jak i metotreksatu; zydowudyna – istnieją dowody na wydłużenie okresu krwawienia u osób leczonych jednocześnie ibuprofenem i zydowudyną; kortykosteroidy – równoczesne stosowanie NLPZ i kortykosteroidów może zwiększać ryzyko działań niepożądanych, zwłaszcza dotyczących przewodu pokarmowego; glikozydy nasercowe – NLPZ mogą nasilać objawy niewydolności serca i zwiększać stężenie glikozydów nasercowych w osoczu; mifepryston – NLPZ stosowane w okresie 8-12 dni po podaniu mifeprystonu mogą zmniejszyć jego skuteczność; cyklosporyna – równoczesne stosowanie NLPZ i cyklosporyny zwiększa ryzyko działania nefrotoksycznego; antybiotyki chinolonowe – jednoczesne stosowanie NLPZ z antybiotykami chinolonowymi zwiększa ryzyko wystąpienia drgawek. Także niektóre inne leki mogą ulegać wpływowi lub mieć wpływ na leczenie lekiem, dlatego też przed zastosowaniem leku z innymi lekami zawsze należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Stosowanie z jedzeniem i piciem: należy stosować podczas posiłku lub po posiłku. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku należy omówić z lekarzem, również u kobiet, które przypuszczają, że mogą być w ciąży lub planują zajść w ciążę. Stosowanie leku jest przeciwwskazane w trzecim trymestrze ciąży – lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub być przyczyną problemów podczas porodu, może powodować zaburzenia związane z nerkami i sercem u nienarodzonego dziecka, może zwiększać skłonność do krwawień pacjentki i dziecka oraz powodować opóźnienie lub wydłużenie okresu porodu. Leku nie należy stosować w ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że lekarz uzna użycie go za bezwzględnie konieczne. Jeśli konieczne jest leczenie w tym okresie lub podczas starań o zajście w ciążę, należy zastosować jak najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy czas. Od 20. tygodnia ciąży lek ten może powodować zaburzenia czynności nerek u nienarodzonego dziecka, jeśli jest przyjmowany dłużej niż kilka dni. Może prowadzić do zmniejszenia ilości płynu owodniowego otaczającego dziecko (małowodzie) lub zwężenia naczynia krwionośnego (przewodu tętniczego) w sercu dziecka. Podczas leczenia trwającego dłużej niż kilka dni, lekarz może zalecić dodatkową obserwację. Ibuprofen i jego metabolity przenikają w niewielkim stężeniu do mleka kobiet karmiących piersią. Jest jednak mało prawdopodobne, aby lek przyjmowany przez matkę w dawkach zalecanych w leczeniu bólu i gorączki, wpływał niekorzystnie na niemowlę. Lek ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet, przy czym jest to działanie przemijające, które ustępuje po zakończeniu terapii. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: nie ma danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwanie maszyn. Lek zawiera żółcień pomarańczową (E 110), lak i czerwień koszenilową (E 124) – może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na tabletkę, czyli uznaje się go za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z czynną lub występującą w przeszłości chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforacjami lub krwawieniem, również występującymi po zastosowaniu NLPZ. Nie stosować u osób z ciężką niewydolność wątroby, ciężką niewydolność nerek lub ciężką niewydolność serca. Nie stosować, jeśli istnieją lub występowały w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować podczas jednoczesnego przyjmowania innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym wybiórczych inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej.

Działania niepożądane:

U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących objawów: zaczerwienione, niewypukłe, podobne do tarczy lub okrągłe plamy na tułowiu, często z pęcherzami na środku, łuszczenie się skóry, owrzodzenia jamy ustnej, gardła, nosa, narządów płciowych i oczu. Te ciężkie wysypki skórne mogą być poprzedzone gorączką i objawami grypopodobnymi (złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); rozległa wysypka, wysoka temperatura ciała i powiększone węzły chłonne (zespół DRESS); czerwona, łuszcząca się rozległa wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami, której towarzyszy gorączka; objawy zwykle pojawiają się na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa). Często: wysypki, w tym plamisto-grudkowe, zmniejszenie łaknienia, obrzęki (zwykle ustępujące szybko po odstawieniu leku). Niezbyt często: niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle w nadbrzuszu, bóle kurczowe w jamie brzusznej, dyskomfort w nadbrzuszu, zgaga, ból głowy, mroczki, niewyraźne widzenie, podwójne widzenie, zaburzenia widzenia barwnego, pokrzywka, świąd, łysienie, zespół objawów z bólami brzucha, gorączką, dreszczami, nudnościami i wymiotami, kołatanie serca, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, suchość błony śluzowej jamy ustnej, owrzodzenia dziąseł, nieżyt nosa. Rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność lub senność, pobudzenie, nerwowość i uczucie zmęczenia. Bardzo rzadko: smoliste stolce, krwiste wymioty, wrzodziejące zapalenia błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zaburzenia świadomości, depresja, zaburzenia emocjonalne, szumy uszne, zaburzenia słuchu, azotemia, krwiomocz, niewydolność nerek, w tym ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zmniejszenie klirensu kreatyniny, wielomocz, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, dodatnie testy czynnościowe wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, zapalenie wątroby, żółtaczka, agranulocytoza, niedokrwistość aplastyczna, niedokrwistość hemolityczna, niekiedy z dodatnim odczynem Coombsa, zaburzenia w obrazie krwi (eozynofilia, leukopenia, neutropenia), małopłytkowość z plamicą lub bez, zmniejszenie stężenia hemoglobiny lub hematokrytu, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielenie się naskórka, ostre reakcje nadwrażliwości takie jak: obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, niedociśnienie tętnicze, częstoskurcz lub ostry wstrząs, reakcje bronchospastyczne, zaostrzenie astmy, skurcz oskrzeli. Częstość nieznana: skóra staje się wrażliwa na światło, czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa), ból w klatce piersiowej, który może być objawem potencjalnie ciężkiej reakcji alergicznej (zespół Kounisa). Jeśli takie objawy wystąpią, należy przerwać leczenie tym lekiem i niezwłocznie zwrócić się o pomoc medyczną. Może wystąpić choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, perforacja, krwawienie z przewodu pokarmowego, czasem ze skutkiem śmiertelnym, szczególnie u osób w podeszłym wieku. Przyjmowanie takich leków jak ten może być związane z niewielkim wzrostem ryzyka ataku serca lub udaru. U niektórych osób w czasie stosowania tego leku mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Dawkowanie tabletek Ibupar Forte 0,4g:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek stosować doustnie. Zalecana dawka – osoby dorosłe i młodzież powyżej 12. roku życia: dawka początkowa wynosi 400mg (1 tabletka) jednorazowo lub 400mg (1 tabletka) co 4-6 godzin, w miarę potrzeby. Nie należy stosować dawki większej niż 1200mg (3 tabletki) na dobę. Jeśli mimo stosowania leku ból i gorączka się nasilają lub występują nowe, dodatkowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku wrażenia, że lek działa za mocno lub za słabo, należy się skonsultować z lekarzem. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy się skonsultować z lekarzem.

Producent: Polfa Pabianice

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel