Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Ketoangin 1mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej 15ml

  • Ketoangin 1mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej to produkt leczniczy wskazany dla osób dorosłych w objawowym leczeniu stanów zapalnych i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła z towarzyszącym bólem. Substancją czynną jest ketoprofen.
  • Ketoangin 1mg/ml  aerozol do stosowania w jamie ustnej 15ml
Producent: Adamed
Kod produktu: 44364
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
37,31 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Ketoangin 1mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej:

Substancja czynna: ketoprofen (Ketoprofenum) w postaci ketoprofenu z lizyną. 1ml aerozolu zawiera 1mg ketoprofenu, co odpowiada 1,6mg ketoprofenu z lizyną oraz substancje pomocnicze: glicerol 85%, ksylitol, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, jednozasadowy sodu fosforan jednowodny, poloksamer, aromat miętowy 987201/T13 (etanol, olejek z mięty pieprzowej, olejek z mięty polnej, mentol), woda oczyszczona.

Działanie Ketoangin 1mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej:

Produkt leczniczy Ketoangin 1mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej zawiera jako substancję czynną ketoprofen – w postaci ketoprofenu z lizyną. Ketoprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym, wskazanym do stosowania w łagodzeniu bólu i stanu zapalnego. Lek ten można stosować w leczeniu objawowym stanów zapalnych i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła z towarzyszącym bólem, także tych powstałych po zabiegach stomatologicznych.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Ketoangin 1mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej wskazany w leczeniu objawowym stanów zapalnych i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła z towarzyszącym bólem (np. zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, zapalenie gardła), powstałych także w wyniku zabiegów stomatologicznych (zachowawczych lub obejmujących ekstrakcję).

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Po pierwszym otwarciu należy zużyć w ciągu 21 tygodni. Niezużyty lek należy usunąć. Stosowanie tego leku, zwłaszcza długotrwałe, może prowadzić do zjawiska uczulania (zwiększonej odpowiedzi na kolejne podania tej samej dawki leku) bądź miejscowego podrażnienia. W takich przypadkach należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem, który zleci odpowiednie leczenie. Należy poinformować farmaceutę lub lekarza, jeśli występuje zakażenie. Nie należy stosować tego leku długotrwale. Zakażenia: lek ten może ukryć objawy zakażenia (gorączka i ból), dlatego może on opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia zakażenia, a w efekcie prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań. Zaobserwowano to w przebiegu wywołanego przez bakterie zapalenia płuc i bakteryjnych zakażeń skóry związanych z ospą wietrzną. Jeśli pacjent przyjmuje ten lek podczas występującego zakażenia, a objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia: kobieta, która przypuszcza, że może być w ciąży, jest w ciąży lub karmi piersią musi się skonsultować z lekarzem, przy czym stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią jest przeciwwskazane. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: brak danych dotyczących wpływu leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan – może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na dawkę rozpyloną, czyli lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, uczulenia na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Nie stosować w przypadku, gdy występowało schorzenie układu oddechowego zwane astmą oskrzelową. Nie stosować, gdy wystąpiła w przeszłości reakcja alergiczna po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ, powodując napady astmy, trudności w oddychaniu w wyniku tymczasowego zwężenia oskrzeli (skurcz oskrzeli) lub obecność guzków w nosie (polipy w jamie nosowej), przeziębienie (ostry nieżyt nosa), reakcje alergiczne skóry, takie jak: pokrzywka lub obrzęk twarzy wokół oczu i ust, języka (obrzęk naczynioruchowy). Nie stosować u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą występować działania niepożądane. Bardzo rzadko: podrażnienie gardła; objawy alergiczne, takie jak obrzęk twarzy, zwłaszcza wokół ust i oczu, języka lub gardła (obrzęk naczynioruchowy) – występują one głównie u osób uczulonych na niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

Dawkowanie aerozolu do stosowania w jamie ustnej Ketoangin 1mg/ml:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Lek do stosowania u osób dorosłych. Unieść butelkę, włożyć aplikator do ust i nakierować strumień aerozolu bezpośrednio na zmienione chorobowo miejsce. Nacisnąć dozownik, aby uwolnić dawkę leku. Zalecana dawka: 1-2 dawki leku do 3 razy na dobę. Pojedyncza dawka rozpylona zawiera około 0,2ml roztworu, co odpowiada 0,32mg ketoprofenu z lizyną (0,2mg ketoprofenu). Nie przekraczać zalecanej dawki. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Jeśli w ciągu 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skonsultować się z lekarzem.

Producent: Adamed

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel