Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Excedrin Duo 200mg + 500mg x 20 tabletek

  • Produkt leczniczy Excedrin Duo 200mg + 500mg to lek zawierający dwie substancje czynne – paracetamol i ibuprofen. Lek jest wskazany do krótkotrwałego objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego oraz gorączki u osób dorosłych.
Excedrin Duo 200mg + 500mg x 20 tabletek
Kod produktu: 45168
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
23,82 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Excedrin Duo 200mg + 500mg:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum) i ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka powlekana zawiera 500mg paracetamolu i 200mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, hydroksypropyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, magnezu stearynian; otoczka: kopolimer szczepiony makrogolu i alkoholu poliwinylowego, talk, barwnik perłowy na bazie miki, glicerolu monokaprylokapronian, alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czarny (E 172).

Działanie Excedrin Duo 200mg + 500mg:

Excedrin Duo 200mg + 500mg to produkt leczniczy, który zawiera paracetamol i ibuprofen. Paracetamol to lek przeciwbólowy, który łagodzi ból i gorączkę. Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ). Łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i obniża podwyższoną temperaturę ciała. Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe objawowe leczenie bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, związanego z migreną, bólami głowy, bólami pleców, bólami miesiączkowymi, bólem zęba, bólami reumatycznymi i bólami mięśni, bólem w zapaleniu stawów o nasileniu innym niż ciężkie, objawami przeziębienia i grypy, bólem gardła i gorączką u osób powyżej 18. roku życia. Lek jest polecany w przypadku bólu, którego nie można złagodzić przy zastosowaniu samego ibuprofenu lub samego paracetamolu.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Excedrin Duo 200mg + 500mg wskazany do stosowania w celu krótkotrwałego objawowego leczenia bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego, związanego z migreną, bólami głowy, bólami pleców, bólami miesiączkowymi, bólem zęba, bólami reumatycznymi i bólami mięśni, bólem w zapaleniu stawów o nasileniu innym niż ciężkie, objawami przeziębienia i grypy, bólem gardła i gorączką. Do stosowania u osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: pacjent – ma zakażenie, jest w podeszłym wieku, choruje obecnie na astmę lub chorował na astmę w przeszłości, ma problemy z nerkami, sercem, wątrobą lub jelitami, występuje u niego toczeń rumieniowaty układowy (TRU) – choroba układu odpornościowego obejmująca tkankę łączną, powodująca bóle stawów, zmiany skórne i zaburzenia innych narządów lub inna mieszana choroba tkanki łącznej, pacjent ma zaburzenia żołądka i jelit lub przewlekłe nieswoiste zapalenie jelit (np. wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna), pacjentka jest w okresie pierwszych 6 miesięcy ciąży lub karmi piersią, pacjentka planuje zajść w ciążę. Zakażenia: lek ten może maskować objawy zakażenia – gorączkę i ból, może więc opóźnić zastosowanie odpowiedniego leczenia zakażenia, co może prowadzić do zwiększonego ryzyka powikłań. Zaobserwowano to w przebiegu bakteryjnego zapalenia płuc i bakteryjnych zakażeń skóry związanych z ospą wietrzną. Jeśli pacjent przyjmuje ten lek podczas występującego zakażenia, a objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Zgłaszano przypadki ciężkich reakcji skórnych w związku ze stosowaniem leku. Jeśli pojawi się jakakolwiek wysypka skórna, zmiany na błonach śluzowych, pęcherze lub inne objawy uczulenia, należy przerwać przyjmowanie leku i niezwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną, ponieważ mogą to być pierwsze objawy bardzo ciężkiej reakcji skórnej. Stosowanie leków przeciwzapalnych lub przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, może wiązać się z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu, zwłaszcza stosowanych w wysokich dawkach. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku ani czasu trwania leczenia. Przed rozpoczęciem przyjmowania leku, należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: u pacjenta występują problemy z sercem, w tym niewydolność serca, dławica piersiowa (ból w klatce piersiowej) lub przebyty zawał serca, operacja pomostowania tętnic obwodowych, choroba tętnic obwodowych (słabe krążenie w kończynach dolnych z powodu zwężenia lub zablokowania tętnic) lub jakikolwiek rodzaj udaru mózgu (w tym „miniudar”, czyli przemijający napad niedokrwienny [ang. transient ischaemic attack, TIA]), u pacjenta występuje podwyższone ciśnienie tętnicze, cukrzyca, wysokie stężenie cholesterolu, dodatni wywiad rodzinny w kierunku chorób serca lub udaru mózgu bądź, jeśli pacjent jest palaczem tytoniu. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie wolno stosować leku razem z: innymi lekami zawierającymi paracetamol; innymi lekami przeciwbólowymi, w tym ibuprofenem, kwasem acetylosalicylowym w dużych dawkach (powyżej 75mg na dobę) lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ), w tym selektywnymi inhibitorami cyklooksygenazy-2 (COX-2). Aby uniknąć przedawkowania, należy kontrolować jednoczesne stosowanie innych produktów zawierających ibuprofen. Lek ten może wpływać na działanie niektórych innych leków i niektóre inne leki mogą wpływać na działanie tego leku. Należy poinformować lekarza lub farmaceutę, jeśli stosowane są: kortykosteroidy; antybiotyki (np. chloramfenikol lub chinolony); leki przeciwwymiotne (np. metoklopramid, domperydon); leki przeciwzakrzepowe (tj. rozrzedzające krew lub zapobiegające krzepnięciu krwi, np. kwas acetylosalicylowy, warfaryna, tyklopidyna); leki stymulujące pracę serca (np. glikozydy); leki obniżające stężenie cholesterolu (np. cholestyramina); leki moczopędne (ułatwiające oddawanie moczu); leki obniżające podwyższone ciśnienie tętnicze (inhibitory ACE, takie jak kaptopryl; beta-adrenolityki, takie jak leki atenolol; antagonisty receptora angiotensyny II, takie jak losartan); leki hamujące działanie układu odpornościowego (np. metotreksat, cyklosporyna, takrolimus); leki stosowane w leczeniu manii lub depresji (np. lit lub SSRI [selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny]); mifepryston (w celu przerwania ciąży); leki stosowane w zakażeniu HIV (np. zydowudyna); flukloksacylinę (antybiotyk), ze względu na poważne ryzyko zaburzeń dotyczących krwi i płynów (kwasica metaboliczna z dużą luką anionową), które wymagają pilnego leczenia i mogą wystąpić szczególnie w przypadku ciężkich zaburzeń czynności nerek, posocznicy, niedożywienia, przewlekłego alkoholizmu oraz stosowania maksymalnych dobowych dawek paracetamolu. Lek może również wpływać na działanie innych leków i niektóre inne leki mogą wpływać na działanie tego leku, dlatego przed zastosowaniem tego produktu należy się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: możliwość stosowania leku należy omówić z lekarzem, przy czym nie należy przyjmować leku w okresie ostatnich 3 miesięcy ciąży, lek może uszkodzić płód lub powodować problemy przy porodzie, problemy z nerkami i sercem u płodu, może wpływać na skłonność do krwawień u matki i dziecka, i spowodować opóźnienie lub wydłużenie porodu. Nie należy stosować leku w okresie pierwszych 6 miesięcy ciąży, chyba że jest to bezwzględnie konieczne i zalecane przez lekarza. W sytuacji, gdy w tym okresie konieczne jest leczenie lub gdy pacjentka stara się zajść w ciążę, należy stosować najmniejszą dawkę przez możliwie najkrótszy czas. Jeśli lek jest przyjmowany dłużej niż przez kilka dni w okresie po 20. tygodniu ciąży, może on powodować zaburzenia czynności nerek u płodu, które mogą prowadzić do zmniejszenia ilości płynu owodniowego otaczającego płód (małowodzia) lub do zwężenia naczynia krwionośnego (przewodu tętniczego) w sercu płodu. Gdy konieczne jest leczenie trwające dłużej niż kilka dni, lekarz może zalecić dodatkowe monitorowanie. Tylko niewielkie ilości paracetamolu, ibuprofenu i jego metabolitów przenikają do mleka kobiecego. Lek ten można przyjmować w okresie karmienia piersią, jeśli jest stosowany w zalecanej dawce i przez możliwie najkrótszy czas. Ibuprofen należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Jest to działanie przemijające,ustępuje po odstawieniu leku. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: po przyjęciu leków z grupy NLPZ mogą wystąpić takie działania niepożądane jak zawroty głowy, ospałość, zmęczenie i zaburzenia widzenia. W razie ich wystąpienia pacjenci nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Lek zawiera sód – zawiera mniej niż 1mmol sodu (23mg) na dawkę, dlatego lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, jeśli pacjent przyjmuje już jakieś inne leki zawierające paracetamol lub jakiekolwiek inne leki przeciwbólowe, w tym ibuprofen, wysokie dawki kwasu acetylosalicylowego (powyżej 75 mg na dobę) lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), w tym wybiórcze inhibitory cyklooksygenazy-2 (COX-2). Nie stosować, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna, taka jak skurcz oskrzeli (zaciśnięcie mięśni w płucach, które może powodować duszność), astma, katar, swędzenie i stan zapalny błony śluzowej nosa z kichaniem, pokrzywka (swędząca wysypka) lub obrzęk naczynioruchowy (obrzęk pod skórą) podczas przyjmowania kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ. Nie stosować, gdy występuje czynna lub nawracająca choroba wrzodowa lub krwawienie z żołądka lub dwunastnicy (jelito cienkie) (co najmniej dwa odrębne epizody potwierdzonego krwawienia lub owrzodzenia). Nie stosować, gdy kiedykolwiek wystąpiła perforacja lub krwawienie w żołądku lub dwunastnicy spowodowane wcześniejszym leczeniem NLPZ. Nie stosować, jeśli występują zaburzenia krzepnięcia krwi. Nie stosować, jeśli występuje ostra niewydolność serca, wątroby lub nerek. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Należy natychmiast przerwać stosowanie leku i poinformować lekarza, jeśli wystąpią takie objawy niepożądane jak: zgaga, niestrawność (często); objawy krwawienia w jelitach (silny ból jamy brzusznej, wymiotowanie krwią lub płynem przypominającym fusy z kawy, obecność krwi w kale, czarne, smoliste stolce) (niezbyt często); objawy zapalenia błony otaczającej mózg (opon mózgowo-rdzeniowych), takie jak sztywność karku, bóle głowy, nudności lub wymioty, gorączka lub dezorientacja (bardzo rzadko); objawy ciężkiej reakcji alergicznej (obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z oddychaniem, nasilenie objawów astmy) (bardzo rzadko); ciężkie reakcje skórne, takie jak powstawanie pęcherzy; ciężka reakcja skórna zwana zespołem DRESS (wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych i zwiększenie liczby eozynofilów) (częstość nieznana); czerwona, łuszcząca się rozległa wysypka z guzkami pod skórą i pęcherzami, zlokalizowana głównie na fałdach skórnych, tułowiu i kończynach górnych, której na początku leczenia towarzyszy gorączka (ostra uogólniona osutka krostkowa) (częstość nieznana). W przypadku wystąpienia takich objawów należy zaprzestać stosowania leku i natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską. Inne możliwe działania niepożądane: często – ból lub dyskomfort w jamie brzusznej, nudności lub wymioty, biegunka; podwyższona aktywność niektórych enzymów wątrobowych ALT, GGT, kreatynina i mocznik (stwierdzona w badaniach krwi); zwiększona potliwość; niezbyt często – bóle i zawroty głowy, wzdęcia (gazy jelitowe) i zaparcia, owrzodzenie jamy ustnej, zaostrzenie wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna, zapalenie żołądka lub trzustki, wysypki skórne, obrzęk twarzy, świąd, zwiększona aktywność enzymów wątrobowych (AST, ALP) i fosfokinazy kreatynowej, zmniejszone stężenie hemoglobiny (białka w czerwonych krwinkach) lub zwiększenie liczby płytek krwi (wg wyników badań krwi); bardzo rzadko – spadek liczby krwinek (powodujący ból gardła, owrzodzenia jamy ustnej, objawy grypopodobne, nasilone wyczerpanie, niewyjaśnione krwawienie, zasinienia i krwawienie z nosa); zaburzenia widzenia, dzwonienie w uszach, uczucie zawrotów głowy; dezorientacja, depresja, omamy; zmęczenie, ogólne złe samopoczucie; czerwone lub fioletowe plamy na skórze, które nie bledną pod naciskiem i są spowodowane krwawieniem podskórnym (plamica); wysokie ciśnienie krwi, zatrzymywanie wody; problemy z wątrobą (powodujące zażółcenie skóry i białek oczu); problemy z nerkami (powodujące adaptację lub zmniejszone oddawanie moczu, obrzęk nóg); niewydolność serca (powodująca duszność, obrzęk); mrowienie, drętwienie lub swędzenie; zapalenie nerwu wzrokowego; senność; częstość nieznana – nadwrażliwość skóry na światło. Stosowanie leków takich jak ten może być związane z niewielkim wzrostem ryzyka zawału serca lub udaru mózgu.

Dawkowanie tabletek Excedrin Duo 200mg + 500mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek do podania doustnego i wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Lek należy stosować w najmniejszej, skutecznej dawce przez najkrótszy czas konieczny do złagodzenia objawów, pozwala to zmniejszyć ryzyko działań niepożądanych. Jeśli występuje zakażenie, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy (gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają. Jeśli występuje choroba wątroby lub nerek albo pacjent jest w podeszłym wieku, lekarz określi odpowiednią dawkę, która będzie możliwie najniższa. Nie stosować tego leku, jeśli występuje ciężka niewydolność nerek lub wątroby. Osoby dorosłe: należy przyjmować jedną tabletkę, maksymalnie 3 razy na dobę. Przerwa między dawkami leku musi wynosić przynajmniej 6 godzin. Jeśli jedna tabletka leku nie zapewnia kontroli objawów, można przyjmować maksymalnie 2 tabletki do trzech razy na dobę. Pojedyncza dawka w postaci dwóch tabletek przeznaczona jest dla osób o masie ciała 60kg i powyżej. Należy zachować co najmniej 6 godziny odstęp pomiędzy dawkami. Nie należy przyjmować więcej niż sześć tabletek w ciągu 24 godzin (3000mg paracetamolu, 1200mg ibuprofenu). Tabletki popijać szklanką wody. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, lek należy przyjmować z jedzeniem. Nie należy przyjmować leku dłużej niż przez 3 dni. Jeśli objawy nasilą się lub będą się utrzymywać, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Producent: Haleon Poland Sp. z o.o.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel