Polecane produkty
Skład Paracetamol Farmina 125mg:
Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jeden czopek zawiera 125mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: tłuszcz stały.
Działanie Paracetamol Farmina 125mg:
Paracetamol Farmina 125mg to lek w postaci czopków doodbytniczych. Wskazaniem do stosowania leku jest ból i gorączka pojawiające się, m.in. w przebiegu infekcji, podczas ząbkowania i po szczepieniu. Lek przeznaczony do stosowania u dzieci od 9. do 24. miesiąca życia. Substancją czynną leku jest paracetamol, który działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol Farmina 125mg wskazany do stosowania w bólach i gorączce różnego pochodzenia np. przy ząbkowaniu, po szczepieniach, a także w objawowym leczeniu stanów grypopodobnych i przeziębień. Lek do stosowania u dzieci od 9. do 24. miesiąca życia.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek należy stosować ostrożnie u osób z zaburzeniami czynności wątroby i/lub nerek oraz u osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, gdy są stosowane takie leki jak: karbamazepina, fenobarbital, fenytoina (leki stosowane w padaczce); omeprazol (lek stosowany w chorobie wrzodowej żołądka); ryfampicyna (antybiotyk); zydowudyna (lek przeciwwirusowy); leki zawierające dziurawiec; leki zawierające etanol (np. niektóre tradycyjne leki ziołowe); probenecyd (lek stosowany w dnie moczanowej); warfaryna (lek przeciwzakrzepowy). Nie stosować równocześnie innych leków zawierających paracetamol. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie u dzieci: nie należy stosować leku u dzieci ważących mniej niż 8,3kg.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować przy ciężkiej niewydolność nerek i/lub wątroby.
Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: zaburzenia skóry i tkanki podskórnej (świąd, pokrzywka, wysypka, obrzęk naczynioruchowy). Bardzo rzadko występujące działania niepożądane: zaburzenia krwi i układu chłonnego (zmiany w obrazie morfologicznym krwi – trombocytopenia z objawami plamicy trombocytopenicznej), zaburzenia wątroby i dróg żółciowych (upośledzenie czynności wątroby), zaburzenia nerek i dróg moczowych (upośledzenie czynności nerek). W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku.
Dawkowanie czopków Paracetamol Farmina 125mg:
Należy stosować według zaleceń na ulotce lub według wskazań lekarza. Lek jest przeznaczony do podawania doodbytniczego. Dawkę należy ustalać w przeliczeniu na masę ciała. Jednorazowo zaleca się stosować 10-15mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka. Maksymalna dawka to 60mg paracetamolu na kg masy ciała dziecka na dobę. U dzieci od 8,3kg do 12,5kg (od około 9. do 24. miesiąca życia) – stosować jeden czopek 3-4 razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny. W przypadku, gdy objawy nie ustępują po 3 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.
Producent: FARMINA SP. Z O.O.