SARIDON x 10 tabletek

  • Łagodny lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy Saridon to połączenie trzech substancji aktywnych: paracetamolu, propyfenazonu oraz kofeiny. Kofeina zwiększa skuteczność działania substancji przeciwbólowych.
  • SARIDON x 10 tabletek
Producent: Bayer
Kod produktu: 3185
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
13,67 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabletka zawiera jako substancje czynne 250mg paracetamolu, 150mg propyfenazonu, 50mg kofeiny. Substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian (substancja przeciwzbrylająca), krzemu dwutlenek koloidalny.

Działanie:
Saridol to optymalna dawka dwóch substancji przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, których działanie wzmacnia kofeina. Jej korzystny wpływ wynika z faktu, że delikatnie pobudza układ nerwowy i zwęża naczynia krwionośne w mózgu. Właściwości przeciwbólowe paracetamolu polegają na hamowaniu aktywności cyklooksygenazy, czyli enzymu odpowiedzialnego za syntezę mediatorów reakcji zapalnej. Zbliżony mechanizm działania wykazuje propyfenazon, dzięki czemu obniża gorączkę i przynosi ulgę w bólach wywołanych skurczami mięśni gładkich.

Zastosowanie:
Saridol polecany w celu łagodzenia bólu głowy, zęba, bólu miesiączkowego, reumatycznego oraz pooperacyjnego. Lek wskazany także wspomagająco w czasie przeziębienia.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na propyfenazon, paracetamol, kofeinę, pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, aminofenazon, metamizol), fenylbutazon, kwas acetylosalicylowy, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ostra porfiria wątrobowa. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania mogą wystąpić: reakcje alergiczne – wysypka skórna, pokrzywka; reakcje nadwrażliwości – świąd, rumień, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, astma. W pojedynczych przypadkach: reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny (ostra, zagrażająca życiu reakcja alergiczna), małopłytkowość (zmniejszenia liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (niedobór granulocytów) i pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi, tj. krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi). W przypadku pojawienia się nowych objawów niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Informacje dodatkowe:
Nie stosować u kobiet w ciąży i podczas laktacji. Ze względu na zawartość kofeiny stosowanie w przypadku nadciśnienia, choroby wrzodowej i dusznicy bolesnej skonsultować z lekarzem.

Dawkowanie:
Przyjmować doustnie, dorośli: 1-2 tabletki do 3 razy dziennie, dzieci między 12.-16. rokiem życia: 1 tabletka do 3 razy na dobę. Każdą tabletkę popić wodą. Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki oraz nie stosować dłużej niż 7 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel