SARIDON x 20 tabletek

  • 3 substancje czynne – paracetamol, propyfenazol i kofeina sprawiają, że Saridon to skuteczny środek w walce z bólem i gorączką. Szybko poradzi sobie z bólami o różnej etiologii, złagodzi również uciążliwe, silne dolegliwości miesiączkowe u kobiet.
  • SARIDON x 20 tabletek
Producent: Bayer
Kod produktu: 7945
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
23,63 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
1 tabletka zawiera: substancje czynne – 250mg paracetamolu, 150mg propyfenazonu, 50mg kofeiny. Substancje pomocnicze: hydroksypropylometyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, esma-spreng, skrobia kukurydziana, talk, stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), koloidalny dwutlenek krzemu.

Działanie:
Lek przeciwbólowy Saridon to szybki i skuteczny sposób na ból i gorączkę. Dzięki zawartości aż trzech substancji aktywnych może być z powodzeniem stosowany w bólach pooperacyjnych, miesiączkowych i reumatycznych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, hamuje aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę prostaglandyn, czyli cyklooksygenazy 2 (COX-2) w mózgu i w rdzeniu kręgowym. Jest bezpieczny dla żołądka, nie uszkadza błony śluzowej, nie zaburza również procesu krzepnięcia krwi. Propyfenazol wykazuje trojakie działanie – przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Natomiast kofeina delikatnie pobudza ośrodkowy układ nerwowy oraz zwiększa skuteczność działania paracetamolu. Saridon działa szybko, po 30 minutach od przyjęcia dawki leku można odczuć zmniejszenie bólu.

Zastosowanie:
Saridon to lek wskazany do stosowania w bólach głowy, zębów, dolegliwościach reumatycznych, bólach pooperacyjnych, przy gorączce w przebiegu przeziębienia i grypy oraz przy bolesnych miesiączkach.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na propyfenazon, paracetamol, kofeinę, pirazolony lub pochodne tych związków (fenazon, aminofenazon, metamizol), fenylbutazon, kwas acetylosalicylowy, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, ostra porfiria wątrobowa. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania mogą wystąpić: reakcje alergiczne – wysypka skórna, pokrzywka; reakcje nadwrażliwości – świąd, rumień, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, duszność, astma. W pojedynczych przypadkach: reakcje anafilaktyczne, wstrząs anafilaktyczny (ostra, zagrażająca życiu reakcja alergiczna), małopłytkowość (zmniejszenia liczby płytek krwi), leukopenia (zmniejszenie liczby krwinek białych), agranulocytoza (niedobór granulocytów) i pancytopenia (niedobór wszystkich prawidłowych elementów morfotycznych krwi, tj. krwinek czerwonych, krwinek białych i płytek krwi). W przypadku pojawienia się nowych objawów niepożądanych należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Informacje dodatkowe:
Składniki leku przenikają przez łożysko oraz do mleka kobiet karmiących piersią.
Ze względu na zawartość kofeiny stosowanie w przypadku nadciśnienia, choroby wrzodowej i dusznicy bolesnej skonsultować z lekarzem.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Zaleca się stosować 1-2 tabletki do trzech razy na dobę u dorosłych, u młodzieży w wieku 12-16 lat 1 tabletkę do 3 razy na dobę. Nie należy przekraczać sugerowanych porcji leku. Zawsze pamiętać, aby popić tabletki dużą ilością wody. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować produktu dłużej niż tydzień.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o SARIDON x 20 tabletek

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2014-03-02
Bardzo dobry i skuteczny lek
Barbara, Inowrocław
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel