SUPREMIN syrop 200ml

  • Syrop Supremin to produkt leczniczy zawierający butamiratu cytrynian jako substancję czynną. Jest to nieopioidowy lek przeciwkaszlowy. Lek wskazany jest do stosowania w przypadku ostrego, suchego kaszlu u dzieci powyżej 2. roku życia i u dorosłych.
  • SUPREMIN syrop 200ml
Producent: Teva
Kod produktu: 5574
Typ preparatu: lek
19,77 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Supremin syrop:

Substancja czynna: butamiratu cytrynian (Butamirati citras). 5ml (1 łyżeczka miarowa) syropu zawiera 4mg butamiratu cytrynianu oraz substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan, kwas benzoesowy, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, maltitol ciekły, aspartam, aromat karmelowo-pomarańczowy (E 34493) (zawiera m.in. glikol propylenowy, etanol, alkohol benzylowy), woda oczyszczona.

Działanie Supremin syrop:

Cytrynian butamiratu to substancja czynna, która zaliczana jest do nieopioidowych leków przeciwkaszlowych. Produkt leczniczy Supremin syrop zmniejsza częstość oraz natężenie kaszlu, hamuje bowiem odruch kaszlowy. Butamirat nie tylko działa przeciwkaszlowo, ale również nieznacznie rozszerza oskrzela.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Supremin syrop wskazany do stosowania w przypadku ostrego, suchego kaszlu. Do stosowania u dzieci powyżej 2. roku życia i u osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy zużyć w ciągu 28 dni od pierwszego otwarcia. Lek nie jest wskazany do stosowania u osób z objawami ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego. Preparatu nie należy stosować dłużej niż przez kilka dni. Stosowanie z innymi lekami: interakcje nie są znane. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze oraz w okresie karmienia piersią lek można stosować wyłącznie, gdy jest to konieczne. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: w rzadkich przypadkach lek może powodować osłabienia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Lek zawiera aspartam – 12,5mg aspartamu w 5ml syropu. Aspartam jest źródłem fenyloalaniny, może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią. Lek zawiera kwas benzoesowy – 7,5mg kwasu benzoesowego w 5ml syropu. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan – może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Lek zawiera maltitol ciekły – możliwość stosowania u osób z nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,3kcal/g maltitolu. Lek zawiera glikol propylenowy – zawiera 9,2mg glikolu propylenowego na 5ml syropu. Lek zawiera etanol – 6,2mg alkoholu (etanolu) w 5ml syropu, co jest równoważne 0,16 % v/v. Ilość alkoholu w 5ml jest równoważna mniej niż 0,2ml piwa lub 0,06ml wina. Ilość alkoholu zawarta w leku nie będzie powodowała zauważalnych skutków. Lek zawiera alkohol benzylowy (składniki aromatu karmelowo-pomarańczowego) – 0,08mg alkoholu benzylowego na 5ml syropu, może on powodować reakcje alergiczne. Bez konsultacji z lekarzem nie podawać dzieciom poniżej 3. roku życia dłużej niż przez tydzień. Możliwość stosowania u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią oraz u osób z chorobami wątroby lub nerek należy omówić z lekarzem, gdyż duża ilość alkoholu benzylowego może gromadzić się w ich organizmie i powodować działania niepożądane (tzw. kwasicę metaboliczną). Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu na 5 ml syropu, czyli uznaje się go za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób z fenyloketonurią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: wysypka, nudności, biegunka, zawroty głowy. Zwykle objawy ustępują w trakcie leczenia i rzadko wymagają zmniejszenia dawki leku. Jeśli opisane reakcje alergiczne lub zaburzenia żołądkowo-jelitowe nie ustąpią po zmniejszeniu dawki leku, należy przerwać stosowanie leku.

Dawkowanie syropu Supremin:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie. Przyjmować przed posiłkiem. Syrop odmierzać łyżeczką miarową dołączoną do opakowania. O ile lekarz nie zaleci inaczej, dawkowanie wygląda następująco: dzieci w wieku od 2. do 6. roku życia – 1 łyżeczka miarowa (4mg) 3 razy na dobę, dzieci od 6. do 12. roku życia – 2 łyżeczki miarowe (8mg) 3 razy na dobę, młodzież powyżej 12. roku życia – 3 łyżeczki miarowe (12mg) 3 razy na dobę, dorośli – 3 łyżeczki miarowe (12mg) 4 razy na dobę. Należy się skonsultować z lekarzem w przypadku wrażenia, że lek działa za mocno lub za słabo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o SUPREMIN syrop 200ml

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2015-09-17
Polecam na suchy męczący kaszel dla całej rodziny
Anna, Ząbki
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z SUPREMIN syrop 200ml

2021-03-30

Kaszel - rodzaje i sposoby leczenia

Kaszel - rodzaje i sposoby leczenia
Obok kataru kaszel jest jednym z najczęściej występujących objawów związanych z chorobami górnych dróg oddechowych. Niezależnie, czy jest to kaszel mokry czy suchy, dolegliwości te zwykle są bardzo uciążliwe! Aby skutecznie leczyć kaszel, trzeba go właściwie zdiagnozować, innego działania wymaga kaszel suchy, a innego kaszel produktywny. Leczenie może być prowadzone preparatami dostępnymi w aptece (np. tabletki na kaszel) lub środkami domowymi (np. syrop z cebuli).
pixel