IBUM FORTE x 24 kapsułki

  • Produkt leczniczy Ibum Forte w każdej kapsułce zawiera aż 400mg ibuprofenu – substancji o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Lek wskazany przy bólach o słabym i umiarkowanym nasileniu oraz przy gorączce.
  • IBUM FORTE x 24 kapsułki
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 13785
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
16,25 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibum Forte:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Jedna kapsułka zawiera 400mg ibuprofenu oraz substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E 104, błękit patentowy E 131.

Działanie Ibum Forte:

Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny o potrójnym działaniu – przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Ibum Forte jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w krótkotrwałym stosowaniu w leczeniu bólu i gorączki różnego pochodzenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibum Forte wskazany do stosowania w leczeniu słabego lub umiarkowanego bólu – migrena, ból głowy, ból zębów, mięśni, stawów, kości, ból pourazowy, nerwobóle, ból w przebiegu przeziębienia i grypy; bolesnego miesiączkowania; stanów gorączkowych różnego pochodzenia – w przebiegu grypy i przeziębienia, innych chorób zakaźnych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera żółcień chinolinową – może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera sorbitol – możliwość zastosowania leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Możliwość stosowania leku w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem, przy czym nie jest zalecane stosowanie leku w pierwszym i drugim trymestrze, a w trzecim jest to przeciwwskazane.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku czynnej bądź przebytej choroby wrzodowej i/lub dwunastnicy, perforacji, krwawienia (objawy występujące także po zastosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych). Nie stosować w przypadku, gdy wcześniej po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały objawy alergii – pokrzywka, katar, astma oskrzelowa. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca. Nie stosować równocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (m.in. inhibitory COX-2 – zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Nie stosować w przypadku skazy krwotocznej. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
W trakcie przyjmowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niezbyt często: ból głowy, niestrawność, ból brzucha, nudności, pokrzywka, świąd; rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, obrzęki wynikające z zaburzeń nerek i dróg moczowych; bardzo rzadko: smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, czasem ze skutkiem śmiertelnym (głównie u osób w podeszłym wieku, w pojedynczych przypadkach opisywano: depresję, reakcje psychotyczne i szumy uszne, jałowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, obrzęk; ostra niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia sodu w surowicy (retencja sodu), zaburzenia czynności wątroby, (głównie w przypadku długotrwałego stosowania), nieprawidłowości morfologii krwi (anemia, leukopenia, trombocytopenia, agranulocytoza) – pierwszymi objawami są: gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, skaza krwotoczna (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, ciężkie reakcje nadwrażliwości (m.in. obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs, zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli, u pacjentów z istniejącymi chorobami autoimmunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej) w trakcie stosowania ibuprofenu notowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych (w tym: sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja). Podczas stosowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych obserwowano także: obrzęki, nadciśnienie, niewydolność serca. Stosowanie ibuprofenu związane jest również z nieznacznym wzrostem ryzyka ataku serca lub udaru.

Dawkowanie kapsułek Ibum Forte:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań na ulotce. Do stosowania doustnego. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: dawka początkowa – jedna kapsułka (400mg). W miarę konieczności dawkę można powtarzać co 4-6 godzin, przy czym maksymalna dawka dobowa to 3 kapsułki (1200mg). Lek do krótkotrwałego stosowania. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3 dni. Zaleca się stosować najniższą skuteczną dawkę prze możliwie najkrótszy czas.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o IBUM FORTE x 24 kapsułki

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2013-03-24
Pigułki naprawdę dobre - cena też przystępna. Szkoda że nie podano że to nie są tabletki tylko kapsułki - w tym wypadku na plus. Wprawdzie na rysunku można dostrzec że to nie są tabletki, to kupując nie byłem do końca pewien. Z czystym sumieniem polecam.
Maciej, Bray, Co.Wicklow
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel