MIG 400mg x 10 tabletek

  • Lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym z ibuprofenem. Produkt leczniczy Mig 400mg jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu gorączki oraz łagodnego i umiarkowanego bólu. Do krótkotrwałego stosowania.
  • MIG 400mg x 10 tabletek
Producent: Berlin-Chemie
Kod produktu: 14708
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,68 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Mig 400mg:

Substancja czynna: ibuprofen (Ibuprofenum). Każda tabletka powlekana zawiera 400mg ibuprofenu oraz składniki pomocnicze: rdzeń tabletki – skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian; otoczka tabletki – hypromeloza 6 mPas, makrogol 4000, powidon K 30, tytanu dwutlenek (E 171).

Działanie Mig 400mg:

Zawarta w produkcie leczniczym Mig 400mg substancja czynna to ibuprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Jest to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. Wskazaniem do jego stosowania jest objawowe leczenie bólu (łagodnego i umiarkowanego) oraz gorączki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Mig 400mg wskazany do stosowania w objawowym leczeniu bólu (o natężeniu łagodnym i umiarkowanym) oraz gorączki. Lek dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia o masie ciała powyżej 20kg. Do krótkotrwałego stosowania.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem przyjmowania leku. Stosowanie najmniejszej skutecznej dawki przez najkrótszy okres konieczny do opanowania objawów pozwala zmniejszyć działania niepożądane. Unikać jednoczesnego stosowania leku Mig z innymi NLPZ (także inhibitorami COX-2). Osoby w podeszłym wieku – częstość występowania działań niepożądanych podczas leczenia NLPZ (zwłaszcza krwawień z przewodu pokarmowego oraz perforacji, które mogą prowadzić do zgonu) jest u nich większa, dlatego podawanie leku powinno odbywać się pod kontrolą lekarza. W przypadku stosowania wszystkich NLPZ opisywano krwawienia z przewodu pokarmowego, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy i perforacje ze skutkiem śmiertelnym (w różnym czasie w trakcie leczenia, z i bez objawów ostrzegawczych, z lub bez wcześniej występujących ciężkich działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego). Ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego, choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy i perforacji jest wyższe, gdy rośnie dawka NLPZ – w dodatku jest większe u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy w wywiadzie, szczególnie gdy było powikłane krwawieniem lub perforacją, a także u osób w podeszłym wieku (w tej sytuacji leczenie należy rozpoczynać od najmniejszych skutecznych dawek). Ponadto u takich pacjentów i u osób wymagających jednoczesnego podawania kwasu acetylosalicylowego w małej dawce lub innych leków, które mogą zwiększać ryzyko zaburzeń dotyczących przewodu pokarmowego, potrzebne mogą być leki ochronne na błonę śluzową żołądka. Osoby, u których występowały działania niepożądane dotyczące przewodu pokarmowego w wywiadzie (szczególnie osoby w podeszłym wieku), powinny zgłaszać wszystkie nieprawidłowości dotyczące przewodu pokarmowego – zwłaszcza na początku leczenia. Ostrożność zachować podczas stosowania tego leku i innych leków, które mogą zwiększać ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawienia (doustne kortykosteroidy, doustne leki przeciwzakrzepowe, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, leki przeciwpłytkowe). Jeśli wystąpią krwawienia z przewodu pokarmowego lub choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy u pacjenta stosującego ten lek, należy przerwać jego stosowanie. Leki NLPZ należy stosować ostrożnie u osób, u których występowały schorzenia przewodu pokarmowego (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna) w wywiadzie (istnieje ryzyko zaostrzenia choroby). Leczenie ibuprofenem może nieznacznie zwiększać ryzyko zawału serca lub udaru – w szczególności gdy lek jest stosowany w dużych dawkach. Nie przekraczać zalecanej dawki i zalecanego czasu leczenia. Skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, jeśli: występują choroby serca (niewydolność serca, dławica piersiowa, pacjent miał atak serca, operację pomostowania, występuje choroba tętnic obwodowych, pacjent przeszedł jakikolwiek udar; występuje nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zwiększone stężenie cholesterolu, w rodzinie występowała choroba serca lub udar, pacjent pali tytoń. Zgłaszano ciężkie reakcje skórne związane ze stosowaniem tego leku – jeśli pojawi się jakakolwiek wysypka na skórze, zmiany na błonach śluzowych, pęcherze, inne objawy uczulenia, należy przerwać leczenie i jak najszybciej zgłosić się po pomoc lekarską. Zaleca się unikać stosowania leku trakcie ospy wietrznej. Lek może ukryć objawy zakażenia. Gdy lek jest stosowany podczas występującego zakażenia i objawy zakażenia utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem. Przy niektórych zaburzeniach autoimmunologicznych (toczeń rumieniowaty układowy i mieszana choroba tkanki łącznej) lek można stosować tylko po ocenie stosunku korzyści do ryzyka. Zgłaszano podwyższone ryzyko wystąpienia jałowego zapalenia opon mózgowych. Lek stosować pod nadzorem lekarza, jeśli: występują objawy dotyczące przewodu pokarmowego, stwierdzono w wywiadzie przewlekłe zaburzenia jelitowe o charakterze zapalnym (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna); w przypadku nadciśnienia lub niewydolności serca; w przypadku zaburzenia czynności nerek lub wątroby; bezpośrednio po dużych zabiegach chirurgicznych; w przypadku alergii, w przewlekłych obrzękach błony śluzowej nosa oraz w przewlekłych chorobach dróg oddechowych przebiegających ze zwężeniem dróg oddechowych. Ciężkie i ostre reakcje nadwrażliwości (np. wstrząs anafilaktyczny) obserwuje się bardzo rzadko, jak tylko pojawią się pierwsze objawy ciężkiej nadwrażliwości, należy przerwać leczenie i niezwłocznieskontaktować się z lekarzem. Ibuprofen może okresowo hamować czynność płytek krwi. Gdy ibuprofen jest stosowany jednocześnie z małymi dawkami kwasu acetylosalicylowego, działanie aspiryny może ulec osłabieniu. Podczas stosowania leków zmniejszających krzepliwość krwi lub obniżających stężenie cukru we krwi, zaleca się wykonywać profilaktyczne badania krzepliwości i badania stężenia cukru we krwi. Przy długotrwałym stosowaniu leku, trzeba regularnie kontrolować wskaźniki czynności wątroby, czynności nerek oraz morfologię krwi. Przed zabiegami chirurgicznymi, należy poinformować lekarza lub stomatologa o przyjmowaniu tego leku. Długotrwałe stosowanie leków przeciwbólowych w leczeniu bólu głowy może spowodować jego nasilenie – jeśli to nastąpi, trzeba przerwać leczenie i skonsultować się z lekarzem. Nawykowe stosowanie leków przeciwbólowych – szczególnie połączeń kilku substancji czynnych o działaniu przeciwbólowym – może spowodować nieodwracalne uszkodzenie nerek i niewydolność nerek. Lek ten może wpływać na działanie innych leków lub też inne leki mogą wpływać na działanie tego leku: leki o działaniu przeciwzakrzepowym, leki obniżające ciśnienie krwi, digoksyna; fenytoina; lit; leki zmniejszające krzepliwość krwi; metotreksat; kwas acetylosalicylowy i inne przeciwzapalne leki przeciwbólowe (w tym inhibitory COX-2); selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny; leki zawierające kortyzol; leki zawierające probenecyd lub sulfinpyrazon; leki zwiększające wydalanie płynów, leki stosowane w nadciśnieniu; inhibitory konwertazy angiotensyny; zydowudyna; cyklosporyna; takrolimus; leki odwadniające oszczędzające potas; sulfonylomoczniki; leki przeciwzakrzepowe. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia lub o masie ciała poniżej 20 kg. Istnieje ryzyko upośledzenia funkcji nerek u odwodnionych dzieci i młodzieży. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: w pierwszych 6 miesiącach ciąży można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. W trzecim trymestrze stosowanie leku jest przeciwwskazane. Lek może osłabiać płodność u kobiet – jest to działanie odwracalne. Ibuprofen przedostaje się do mleka w niewielkiej ilości – nie trzeba przerywać karmienia, jeśli lek jest stosowany krótkotrwale w zalecanych dawkach. Każda kobieta w ciąży i matka karmiąca przed zastosowaniem leku musi się skonsultować z lekarzem. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: potencjalnie występujące działania niepożądane takie jak zmęczenie i zawroty głowy, mogą obniżać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Podczas leczenia nie spożywać alkoholu – alkohol może nasilać działania niepożądane leku. Lek zawiera mniej niż 1mmol (23mg) sodu w tabletce powlekanej, co oznacza, że lek uznawany jest za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować, gdy w przeszłości występowały reakcje alergiczne po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych NLPZ (objawy: skurcz oskrzeli; napady astmy; obrzęk błony śluzowej nosa; reakcje skórne, np. zaczerwienienie, pokrzywka lub podobne reakcje). Nie stosować w przypadku niespecyficznych zaburzeń krwiotworzenia. Nie stosować w przypadku czynnej lub nawracającej w wywiadzie choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy lub krwawień z przewodu pokarmowego (dwa lub więcej oddzielne przypadki stwierdzonego owrzodzenia lub krwawienia). Nie stosować w przypadku perforacji lub krwawień z przewodu pokarmowego, które są związane ze stosowaniem NLPZ. Nie stosować, jeśli występuje krwawienie mózgowe (krwawienia mózgowo-naczyniowe) lub inne czynne krwawienie. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności serca. Nie stosować u kobiet w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane, jeśli jakiekolwiek objawy niepożądane wystąpią, należy skonsultować się z lekarzem. Występowanie działań niepożądanych zależny od wielu czynników (np. stosowanej dawki). Najczęściej występują działania niepożądane ze strony przewodu pokarmowego: choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, perforacja lub krwawienia z przewodu pokarmowego (czasem prowadzące do zgonu) – najczęściej u pacjentów w podeszłym wieku. Po zastosowaniu leku zgłaszano nudności, wymioty biegunki, wzdęcia, zaparcia, niestrawność, bóle brzucha, smoliste stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Crohna. Rzadziej zgłaszano zapalenie żołądka. Ryzyko wystąpienia krwawienia z przewodu pokarmowego jest zależne od wielkości zastosowanej dawki oraz czasu trwania leczenia. Jeśli pojawi się silny ból w górnej części brzucha, krwawe wymioty, krew w stolcu lub czarne smoliste stolce, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i niezwłocznie powiadomić lekarza. Stosowanie leków NLPZ wiąże się z występowaniem obrzęków, nadciśnienia i niewydolności serca, a także z niewielkim wzrostem ryzyka ataku serca lub udaru. Częste objawy niepożądane: zgaga, ból brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia, biegunka, zaparcia oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w pojedynczych przypadkach mogą prowadzić do niedoboru czerwonych ciałek krwi. Niezbyt częste objawy niepożądane: reakcje nadwrażliwości z wysypkami skórnymi i świądem oraz napady astmy (z możliwym towarzyszącym nagłym zmniejszeniem ciśnienia krwi) – jeśli wystąpią, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem i przerwać stosowanie leku; ból głowy, zawroty głowy, zamroczenie, nadmierne pobudzenie, drażliwość lub zmęczenie; zaburzenia widzenia; choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy – czasami z krwawieniem i perforacją, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka. Rzadkie objawy niepożądane: szumy uszne. Bardzo rzadkie objawy niepożądane: zaostrzenie zapaleń wywołanych zakażeniem (np. rozwój martwiczego zapalenia powięzi) występujące w czasie leczenia NLPZ; objawy jałowego zapalenia opon mózgowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką i zaburzeniami świadomości (większe ryzyko wystąpienia jest u osób z chorobami autoimmunologicznymi); jeśli w trakcie leczenia, pojawią się lub zaostrzą objawy infekcji (np. zaczerwienienie, obrzęk, nadmierne rozgrzanie, ból, gorączka), należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem; zaburzenia krwiotworzenia – niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość aplastyczna, agranulocytoza (początkowe objawy to: gorączka, ból gardła, nadżerki w błonie śluzowej jamy ustnej, objawy podobne do objawów grypy, znaczne zmęczenie, krwawienia z nosa i krwawienia ze skóry) – należy natychmiast odstawić lek i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią; ciężkie ogólne reakcje nadwrażliwości – obrzęk twarzy, języka i krtani ze skurczem dróg oddechowych, duszność, przyspieszone bicie serca, nagłe zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi aż do zagrażającego życiu wstrząsu); reakcje psychotyczne, depresja; kołatanie serca, niewydolność serca, atak serca; nadciśnienie tętnicze; zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, powstawanie błonowatych zwężeń w jelicie cienkim i grubym; zaburzenia czynności wątroby, uszkodzenie wątroby, zwłaszcza podczas długotrwałego leczenia, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby (podczas długotrwałego leczenia, należy regularnie wykonywać próby wątrobowe); ciężkie reakcje skórne (wysypka skórna z zaczerwienieniem i pęcherzami, niektóre z nich ze skutkiem śmiertelnym (np. zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka/zespół Leyella)), wypadanie włosów; w pojedynczych przypadkach, w trakcie zakażenia ospą wietrzną, różą lub półpaścem mogą wystąpić ciężkie zakażenia skórne i powikłania dotyczące tkanki łącznej; uszkodzenie tkanki nerek (martwica brodawek nerkowych), zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi; zatrzymanie płynów w tkankach – zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym lub zaburzeniami czynności nerek, zespół nerczycowy, choroba nerek przebiegająca ze stanem zapalnym (może mu towarzyszyć ostra niewydolność nerek); zmniejszenie ilości wydalanego moczu, gromadzenie płynu w tkankach (obrzęki) i ogólne złe samopoczucie może być oznaką zaburzeń czynności nerek, a nawet niewydolności nerek. Wystąpienie lub zaostrzenie wyżej wymienionych objawów to sygnał do odstawienia leku i natychmiastowej konsultacji z lekarzem. Częstość nieznana: ciężkie reakcje skórne – zespół DRESS (wysypka skórna, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych oraz zwiększenie liczby eozynofilów); czerwona łuskowata wysypka ze zgrubieniami pod skórą i pęcherzami, umiejscowiona przeważnie w fałdach skórnych, na tułowiu i kończynach górnych, z gorączką występującą na początku leczenia (ostra uogólniona osutka krostkowa) – jeśli wystąpią te objawy, należy przerwać przyjmowanie leku i natychmiast zgłosić się po pomoc medyczną; skóra staje się wrażliwa na światło.

Dawkowanie tabletek Mig 400mg:

Stosować według zaleceń lekarza lub według zaleceń na ulotce. Zaleca się stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Stosować doustnie. Tabletkę można podzielić na równe dawki. Tabletkę połykać, popijać dużą ilością wody, stosować podczas posiłku lub poi jego zakończeniu. Dawka zalecana: 20kg-29kg (dzieci od 6. do 9. roku życia): pojedyncza dawka – 1/2 tabletki (200mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa – 1 i 1/2 tabletki (600mg ibuprofenu); 30kg-39kg (dzieci od 10. do 11. roku życia): pojedyncza dawka – 1/2 tabletki (200mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa – 2 tabletki (800mg ibuprofenu); powyżej 40kg (młodzież powyżej 12. roku życia i dorośli): pojedyncza dawka – 1/2-1 tabletka (200-400mg ibuprofenu), całkowita dawka dobowa – 3 tabletki (1200mg ibuprofenu). Należy utrzymywać przynajmniej 6 godzin odstępu między dawkami. Czas leczenia: lek wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem nie stosować produktu, jeśli występujące objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni u dzieci i młodzieży lub dłużej niż 3 dni – w przypadku gorączki lub 4 dni – w przypadku bólu u osób dorosłych. Przy wrażeniu, że lek działa za słabo lub za mocno, należy skonsultować się z lekarzem. Nie przekraczać zalecanych dawek. Nie stosować dłużej niż to zalecane.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o MIG 400mg x 10 tabletek

5.00
Liczba opinii: 3
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2014-10-09
Na gorączkę działa w ciągu kilku minut. Polecam.
Paulina, Morawa
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie0
5/5
2014-09-01
Wygląda na to że pomaga - polecam.
Radosław, Majanów
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie0
5/5
2014-08-05
Używam zawsze w momencie pojawienia się infekcji i rzeczywiście pomaga. Kilka razy miałam tak, że choroba już po samych tych lekach ustępowała, tak więc mogę go polecić.
Irena, Aleksandrów
Czy opinia była pomocna? Tak3 Nie1
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel