Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

SUDAFED XyloSpray 10ml

  • Substancją czynną produktu leczniczego Sudafed XyloSpray jest ksylometazoliny chlorowodorek. Jest to spray do nosa do stosowania w celu zmniejszania obrzęku i przekrwienia śluzówki nosa. Wskazaniem jest m.in. ostry stan zapalny błony śluzowej nosa.
  • SUDAFED XyloSpray 10ml
Producent: Johnson&Johnson
Kod produktu: 14759
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
26,23 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Sudafed XyloSpray:

Substancja czynna: chlorowodorek ksylometazoliny (Xylometazolini hydrochloridum). 1ml roztworu zawiera 1mg chlorowodorku ksylometazoliny oraz substancje pomocnicze: chlorek benzalkoniowy roztwór, disodu edetynian, sodu chlorek, sodu diwodorofosforan dwuwodny, disodu fosforan dwuwodny, sorbitol ciekły 70% (niekrystalizujący), woda oczyszczona.

Działanie Sudafed XyloSpray:

Ksylometazolina, czyli substancja czynna produktu leczniczego Sudafed XyloSpray, zmniejsza obrzęk oraz przekrwienie błony śluzowej nosa. Powoduje bowiem obkurczenie naczyń krwionośnych w nosie. Dzięki zmniejszaniu obrzęku, ułatwia odpływ nagromadzonej wydzieliny i ułatwia oddychanie. Lek można stosować w zapaleniu błony śluzowej nosa, alergicznym zapaleniu błony śluzowej, ponadto w stanach zapalnych zatok przynosowych. Lek zaczyna działać już w ciągu dwóch minut od aplikacji.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Sudafed XyloSpray wskazany do stosowania w przypadku ostrego stanu zapalnego błony śluzowej, naczynioruchowego zapalenia błony śluzowej, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz w leczeniu wspomagającym w przypadku zapalenia zatok przynosowych i zapalenia trąbki słuchowej ucha środkowego. Można stosować u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek przeznaczony wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Długotrwałe lub częste stosowanie może wiązać się z wystąpieniem przekrwienia reaktywnego, czyli wtórnego obrzęku błony śluzowej nosa. W przypadku nadużywania leku może też dojść do suchego zanikowego zapalenia błony śluzowej nosa. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy (0,2mg w 1ml), czyli składniki, który może powodować przekrwienie błony śluzowej nosa. Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli: występuje podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe (szczególnie jaskra z wąskim kątem przesączania), ciężkie choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca), zaburzenia metaboliczne (cukrzyca, nadczynność tarczycy), nadwrażliwość na substancje o podobnym działaniu, a także w przypadku stosowania inhibitorów MAO (leki stosowane w depresji) lub innych leków wpływających na wzrost ciśnienia tętniczego. Po pierwszym otwarciu można stosować przez 24 tygodnie. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia: możliwość zastosowania leku należy omówić z lekarzem. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować u niemowląt i dzieci poniżej 6. roku życia. Z jednego opakowania powinna korzystać tylko jedna osoba.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik suplementu diety. Nie stosować u osób po operacji usunięcia przysadki lub po innych zabiegach związanych z odsłonięciem opony twardej. Nie stosować poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą u niektórych osób wystąpić działania niepożądane. Często: podrażnienie błony śluzowej (pieczenie, suchość), kichanie. Niezbyt często: kołatanie serca, przyspieszenie czynności serca, podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Rzadko: nudności, zaburzenia widzenia, reakcje alergiczne, ból głowy, bezsenność, zmęczenie.

Dawkowanie aerozolu do nosa Sudafed XyloSpray:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować donosowo. Nie stosować dłużej niż przez 7 dni. Jeśli konieczne jest ponowne stosowanie, należy zachować kilkudniową przerwę. Przed pierwszym użyciem należy kilka razy nacisnąć pompkę, aby pojawiła się jednorodna mgiełka. Zalecane dawkowanie dla dzieci powyżej 6. roku życia i dla dorosłych: aplikować jedną dawkę do każdego otworu nosowego do 3 razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel