FLUCONTROL Hot x 8 saszetek

  • W składzie leku zawarto wysoką dawkę paracetamolu (1000mg w jednej saszetce) oraz fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminy maleinian. Produkt leczniczy Flucontrol Hot wskazany jest w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Smak pomarańczowy.
  • FLUCONTROL Hot x 8 saszetek
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 15900
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
12,99 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Flucontrol Hot:

Substancje czynne: paracetamol (Paracetamolum), fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum), chlorfenaminy maleinian (Chlorpheniramini maleas). Jedna saszetka zawiera 1000mg paracetamolu, 10mg chlorowodorku fenylefryny, 4mg maleinianu chlorfenaminy oraz substancje pomocnicze: krzemionka koloidalna bezwodna, kwas cytrynowy bezwodny, sacharyna sodowa, sacharoza, sodu cyklaminian, aromat pomarańczowy.

Działanie Flucontrol Hot:

Połączenie trzech substancji czynnych przeznaczone do objawowego leczenia przeziębienia i grypy. Produkt leczniczy Flucontrol Hot zawiera paracetamol, fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminy maleinian. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, fenylefryny chlorowodorek zmniejsza ilość wydzieliny, a chlorfenaminy maleinian zmniejsza obrzęk śluzówki nosa. Lek w postaci saszetek do sporządzania napoju o smaku pomarańczowym.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Flucontrol Hot wskazany do stosowania w objawowym leczeniu przeziębienia i grypy, w przebiegu których pojawiają się takie symptomy jak gorączka, słaby lub umiarkowany ból, obrzęk śluzówki nosa z towarzyszącą wydzieliną.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek może wywoływać senność, przez może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. W trakcie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Le zawiera sacharozę (3,994g sacharozy w jednej saszetce) – w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów należy skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku. Należy zachować ostrożność w przypadku uczulenia na kwas acetylosalicylowy i leki przeciwhistaminowe, w przypadku astmy, wrażliwości na działanie leków uspokajających, chorób nerek, serca i płuc. Możliwość zastosowania u osób w podeszłym wieku należy omówić z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować w przypadku niewydolności wątroby, wirusowego zapalenia wątroby, nadciśnienia tętniczego, nadczynności tarczycy, ciężkiej choroby serca lub tętnic, tachykardii, stosowania inhibitorów MAO, jaskry, ciężkiej niewydolności nerek.

Działania niepożądane Flucontrol Hot:

Podczas stosowania leku mogą u niektórych osób wystąpić działania niepożądane. Często: senność, nudności i osłabienie mięśniowe (zwykle ustępują po 2-3 dniach leczenia); problemy z ruchami w obrębie twarzy, sztywność, drżenia, zawroty głowy, zmiany odczuwania wrażeń i odgłosów, suchość w jamie ustnej, utrata apetytu, zmiany smaku i zapachu, dolegliwości żołądkowo-jelitowe takie jak: nudności, wymioty, biegunka, zaparcie, ból w nadbrzuszu; zatrzymanie moczu, suchość i wysychanie błon śluzowych nosa i gardła, nasilone pocenie się, nieostre i podwójne widzenie. Niezbyt często: pobudzenie nerwowe (np. niepokój, bezsenność, nerwowość, drgawki); ucisk w klatce piersiowej, sapanie, szybkie lub nieregularne bicie serca (na ogół przy przedawkowaniu), zaburzenia czynności wątroby, reakcje alergiczne, ciężkie reakcje alergiczne (kaszel, trudności z połykaniem, szybkie bicie serca, swędzenie, opuchnięcie powiek lub okolic oczu, twarzy, języka, duszność, uczulenie na światło słoneczne), krzyżowa alergia na leki podobne do chlorfenamin; zmiany w morfologii krwi z objawami, takimi jak: nietypowe krwawienie, bóle gardła lub zmęczenie, obniżenie lub podwyższenie ciśnienia tętniczego, obrzęki (opuchlizna), ostre zapalenie błędnika, impotencja, krwawienia międzymiesiączkowe. Rzadko: zaburzenia czynności nerek, mętny mocz, alergiczne zapalenie skóry (wykwity skórne), żółtaczka (żółte zabarwienie skóry), hipoglikemia, zawał mięśnia sercowego, zaburzenia rytmu serca (komorowe), obrzęk płuc, krwawienie domózgowe. Częstość nieznana: lękliwość, osłabienie, nadciśnienie (podwyższone ciśnienie tętnicze), bóle głowy, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, ciężka bradykardia (bardzo powolne bicie serca), skurcz naczyń krwionośnych, zwiększenie wysiłku mięśnia serca. Możliwe jest wywołanie lub zaostrzenie choroby serca, trudności z oddychaniem, bladość, stroszenie włosów, hiperglikemia, zmniejszenie stężenia potasu we krwi, kwasica metaboliczna (nagromadzenie we krwi nadmiernych ilości substancji o charakterze kwaśnym), zimne kończyny, zaczerwienienie, hipotensja (niskie ciśnienie krwi), niewydolność wątroby, hipoglikemia, kwasica metaboliczna, niewydolność nerek, duszność, reakcja nadwrażliwości, encefalopatia wątrobowa.

Dawkowanie saszetek Flucontrol Hot:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Stosować doustnie, zawartość saszetki rozpuścić w niewielkiej ilości płynu (pół szklanki wody) Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: jedna saszetka nie częściej niż co 6-8 godzin (3-4 razy w ciągu doby). Maksymalna dawka dobowa: cztery saszetki. W przypadku, gdy gorączka utrzymuje się dłużej niż 3 dni, a ból i inne objawy dłużej niż 5 dni, należy skonsultować się z lekarzem. W przypadku ustąpienia objawów (ból, gorączka) należy zaprzestać stosowania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z FLUCONTROL Hot x 8 saszetek

2018-11-18

Top 10 kompleksowych preparatów na przeziębienie

Top 10 kompleksowych preparatów na przeziębienie
Sezon na grypę i przeziębienie w pełni, jeśli do tej pory nie zadbałeś o swoją odporność, możesz mieć mały problem! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking najlepiej sprzedających się leków łagodzących objawy przeziębienia dostępnych w naszej aptece. Ranking przedstawia preparaty, które cieszą się niezmiennie wysoką popularnością wśród naszych klientów. Stały popyt na te marki z pewnością dowodzi skuteczności ich działania!
pixel