ORTANOL MAX 20mg x 14 kapsułek

  • Substancja czynna zawarta w leku Ortanol Max to omeprazol, jest składnikiem, który odpowiada za ograniczenie wydzielania kwasu solnego. Jego działanie utrzymuje się przez 24 godziny. Lek polecany przy refluksie żołądkowo-przełykowym.
  • ORTANOL MAX 20mg x 14 kapsułek
Producent: Sandoz
Kod produktu: 16313
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,34 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Każda kapsułka zawiera: omeprazol – 20mg oraz substancje pomocnicze: granulki – sacharoza, ziarenka, hypromeloza, powidon K25 sodu laurylosiarczan, magnezu tlenek ciężki, talk, kwasu metakrylowego i etyloakrylanu kopolimer 1:1, dyspersja 30%, trietylu cytrynian, magnezu stearynian. Kapsułka: żelatyna, tytanu dwutlenek (E171).

Działanie:
Lek nowszej generacji wskazany w leczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego. Ortanol Max zawiera omeprazol. Jest to substancja czynna należąca do grupy inhibitorów pompy protonowej. Ta grupa leków powoduje zmniejszanie ilości wydzielanego w żołądku kwasu solnego. Ortanol Max to lek w postaci kapsułek dojelitowych, działających do 24 godzin.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ortanol Max wskazany w krótkotrwałym leczeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego. Lek może być stosowany u osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać poza zasięgiem dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Należy chronić przed działaniem wilgoci oraz światła.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną – omeprazol, a także na podstawione benzoimidazole lub na substancje pomocnicze zawarte w leku. Nie stosować równocześnie z nelfinawirem.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku wiąże się z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych: często: bóle głowy; objawy żołądkowo-jelitowe (biegunka, ból żołądka, zaparcie, wzdęcie z oddawaniem gazów); nudności, wymioty. Niezbyt często: obrzęk stóp i okolic kostek; bezsenność; zawroty głowy, uczucie mrowienia i kłucia, senność; zawroty głowy; zmiany w wynikach badań czynności wątroby; wysypka skórna, wysypka grudkowata (pokrzywka) oraz świąd skóry; ogólne złe samopoczucie i brak energii. Rzadko: problemy dotyczące krwi (zmniejszenie liczby krwinek białych lub płytek krwi); reakcje alergiczne, niekiedy bardzo ciężkie, w tym: obrzęk warg, języka i gardła, gorączka, świszczący oddech; małe stężenie sodu we krwi, co może spowodować osłabienie, wymioty i kurcze mięśni; uczucie pobudzenia, splątania lub depresja; zaburzenia smaku; zaburzenia widzenia (np. niewyraźne widzenie); nagła duszność (skurcz oskrzeli); suchość w jamie ustnej; zapalenie błony śluzowej jamy ustnej; pleśniawki (zakażenie grzybicze), które mogą pojawić się na dziąsłach; zaburzenia czynności wątroby, w tym żółtaczka z zażółceniem skóry, ciemnym zabarwieniem moczu i uczuciem osłabienia; wypadanie włosów (łysienie), wysypka skórna w wyniku narażenia na promienie słoneczne; ból stawów lub mięśni; ciężkie zaburzenia czynności nerek (śródmiąższowe zapalenie nerek); zwiększona potliwość. Bardzo rzadko: zmiany w morfologii krwi, w tym: agranulocyloza (brak białych krwinek); agresja; widzenie, odczuwanie lub słyszenie nieistniejących rzeczy (omamy); ciężkie zaburzenia czynności wątroby prowadzące do niewydolności wątroby i zapalenia mózgu; nagły rozwój ciężkiej wysypki lub pęcherzy na skórze albo złuszczanie skóry, objawom tym może towarzyszyć wysoka gorączka i ból stawów (rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka); osłabienie mięśni; powiększenie piersi u mężczyzn; zmniejszenie stężenia magnezu we krwi; niestrawność. Częstotliwość nieznana: mikroskopowe zapalenie jelita grubego.

Dawkowanie:
Do stosowania doustnego. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami zapisanymi na ulotce. Zaleca się stosować jedną kapsułkę przez 14 dni. Kapsułki należy zażywać rano – na czczo lub wraz z posiłkiem. Należy połykać w całości, popijając wodą. Przy problemach z przełykaniem, kapsułkę można otworzyć, a jej zawartość bezpośrednio połknąć albo rozmieszać z wodą lub kwaśnym sokiem owocowym, zaleca się wypić od razu po sporządzeniu (maksymalnie do 30 minut od zrobienia napoju), bezpośrednio przed wypiciem należy zamieszać zawiesinę, a następnie wypić dodatkowo pół szklanki wody. Do rozpuszczania nie wolno używać wody gazowanej ani mleka. Zaleca się skonsultować z lekarzem, gdy objawy nie ustępują.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel