Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Inaldin Gardło aerozol do stosowania w jamie ustnej 30ml

  • Inaldin Gardło aerozol do stosowania w jamie ustnej to produkt leczniczy z benzydaminą jako substancją czynną. Wskazaniem do jego stosowania jest leczenie objawów związanych ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła np. bólu, obrzęku i zaczerwienienia.
  • Inaldin Gardło aerozol do stosowania w jamie ustnej 30ml
Producent: Bausch Health
Kod produktu: 9585
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
18,83 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Inaldin Gardło aerozol do stosowania w jamie ustnej:

Substancja czynna benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). 1ml zawiera 1,5mg benzydaminy chlorowodorku, co odpowiada 1,34mg benzydaminy. Jedna dawka aerozolu (0,17ml) zawiera 255 mikrogramów benzydaminy chlorowodorku, co odpowiada 228 mikrogramów benzydaminy oraz substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), sodu cyklaminian (E 952), glicerol (E 422), sodu wodorowęglan, polisorbat 80, etanol 96%, aromat mięty pieprzowej [zawierający olejek mięty pieprzowej, etanol, mentol], kwas fosforowy stężony (do ustalenia pH), woda oczyszczona.

Działanie Inaldin Gardło aerozol do stosowania w jamie ustnej:

Benzydamina, czyli substancja czynna produktu leczniczego Inaldin Gardło aerozol do stosowania w jamie ustnej to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który wykazuje miejscowe działanie znieczulające, przeciwzapalne i przeciwbólowe na błonę śluzową jamy ustnej. Lek wskazany jest do stosowania w leczeniu objawowym stanu zapalnego jamy ustnej i gardła, takich objawów jak zaczerwienienie, obrzęk i ból.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Inaldin Gardło aerozol do stosowania w jamie ustnej przeznaczony do stosowania w leczeniu objawów takich jak ból, obrzęk, zaczerwienienie, które są związane ze stanem zapalnym gardła i jamy ustnej. Do stosowania u dzieci i dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Okres ważności po pierwszym użyciu wynosi 160 dni. Przed zastosowaniem leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą w przypadku chorych uczulonych na kwas acetylosalicylowy i inne niesteroidowe leki przeciwzapalne – występuje zwiększone ryzyko uczulenia na benzydaminę oraz chorych, u których występuje lub występowała w przeszłości astma oskrzelowa lub choroby alergiczne – ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli lub alergii jest zwiększone. Z lekarzem należy się skonsultować, jeśli po 3 dniach doszło do pogorszenia, w rzadkich przypadkach owrzodzenie policzków lub gardła może być spowodowane przez ciężką chorobę podstawową. W przypadku długotrwałego stosowania może wystąpić alergia. Jeśli wystąpi reakcja alergiczna, trzeba przerwać stosowanie leku i natychmiastowo skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy unikać kontaktu leku z oczami. Stosowanie z innymi lekami: należy się skonsultować z lekarzem. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Wkrótce po przyjęciu leku może wystąpić uczucie drętwienia w jamie ustnej lub gardle, należy unikać jedzenia i picia do czasu jego ustąpienia. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesan (E 218) – może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). Lek zawiera etanol – 81,40mg alkoholu (etanol) w każdym ml, co odpowiada 13,84mg w 0,17ml (jedna dawka). Zawartość etanolu w jednej dawce (0,17ml) jest równoważna mniej niż 0,4 ml piwa lub 0,2 ml wina. Taka ilość alkoholu nie powoduje żadnych zauważalnych skutków. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w jednej dawce (0,17ml), można go uznać za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą pojawić się działania niepożądane. Po przyjęciu leku może wystąpić uczucie drętwienia lub pieczenia w jamie ustnej lub gardle – jest to związane z normalnym działaniem leku, ustępuje po krótkim czasie. W pojedynczych przypadkach mogą pojawiać się nudności lub wymioty, wynikające z odruchu podrażnienia gardła, które jest związane z przyjęciem leku. Objawy mogą ustąpić samoistnie po przerwaniu przyjmowania leku. Inne działania niepożądane: niezbyt często – nadwrażliwość na światło; rzadko – pieczenie i suchość w jamie ustnej; bardzo rzadko – skurcz krtani, obrzęk twarzy, rąk i stóp, oczu, warg i/lub języka, które mogą powodować trudności w oddychaniu lub przełykaniu, obrzęk (obrzęk naczynioruchowy); częstość nieznana – reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) z objawami takimi jak: trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej, uczucie zawrotów głowy/omdlenia, silny świąd skóry lub wystające guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i/lub gardła (mogą być potencjalnie zagrażające życiu).

Dawkowanie aerozolu do stosowania w jamie ustnej Inaldin Gardło:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazań z ulotki. Zalecana dawka dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia: stosować 4-8 dawek aerozolu 2-6 razy na dobę, ale nie częściej niż co 1,5-3 godziny. Zalecana dawka dla dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować 4 dawki aerozolu 2-6 razy na dobę, ale nie częściej niż co 1,5-3 godziny. Zalecana dawka dla dzieci poniżej 6. roku życia: stosować jedną dawkę aerozolu na 4kg masy ciała 2-6 razy na dobę, ale nie częściej niż co 1,5-3 godziny. Bez względu na masę ciała jednorazowo nie należy stosować więcej niż 4 dawki aerozolu. Nie ma konieczności zmiany dawkowania w przypadku osób w podeszłym wieku. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 7 dni. Jeśli po 3 dniach nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia, należy skonsultować się z lekarzem. Sposób użycia: przed pierwszym użyciem należy nacisnąć dozownik 5 razy, aby uzyskać pełną dawkę. Dozownik ustawić w pozycji poziomej, skierować jego końcówkę do jamy ustnej, nacisnąć.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą .

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel