Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

APAP 0,5 x 24 tabletki

  • Apap to lek cieszący się dużą popularnością i zaufaniem naszych pacjentów. Substancją czynną leku jest paracetamol, wykazujący działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Lek wskazany w różnego rodzaju bólach o słabym i umiarkowanym nasileniu.
  • APAP 0,5 x 24 tabletki
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 244
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
17,65 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
1 tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną: paracetamol 500 mg

substancje pomocnicze:
wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.

Działanie:
Apap należy do rodziny leków o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Składnikiem aktywnym leku jest dobrze znany Paracetamol, który pomaga w niwelowaniu bólu głowy, mięśni, zębów oraz bywa pomocny w leczeniu nerwobóli i znoszeniu nadmiernej ciepłoty ciała przebiegu przeziębienia lub grypy.

Zastosowanie:
Apap popularnie stosowany jest jako środek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym nasileniu oraz jako środek przeciwgorączkowy w przebiegu grypy, przeziębienia.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na paracetamol. Ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Lek nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży. Preparat w kroplach i zawiesinie nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 m.ż. U dzieci poniżej 12 r.ż. w postaci tabletek może być stosowany po konsultacji z lekarzem.

Działanie niepożądane:
Sporadycznie: skórne reakcje uczuleniowe (pokrzywka, rumień, zapalenie skóry, plamica barwnikowa). Bardzo rzadko w przypadku osobniczej nadwrażliwości niedokrwistość hemolityczna, trombocytopenia, agranulocytoza, methemoglobinemia. Stosowany w dużych dawkach lub długotrwale może upośledzić czynność wątroby i/lub nerek.

Interakcje:
Paracetamol nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych z grupy kumaryny (nie wpływa na zmianę czasu krwawienia i agregację płytek krwi u zdrowych i chorych na hemofilię). Stosowanie z lekami hamującymi rozkład paracetamolu w wątrobie (rifampicyna, leki przeciwpadaczkowe, niektóre leki nasenne) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Stosowany: z inhibitorami MAO może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę; z lamotryginą lub chloramfenikolem - obniża ich stężenie we krwi. Metoklopramid przyspiesza, a propantelina opóźnia wchłanianie paracetamolu z przewodu pokarmowego; cymetydyna, metyrapon, probenecid, antypiryna, salicylamid, izoniazyd, ranitydyna, propranolol - wydłużają okres półtrwania paracetamolu we krwi.

Dawkowanie:
Lek doustny. Przyjmowanie: dorośli 1-2 tabl. (500-1000 mg) 3-4 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo lub przeciwgorączkowo jednorazowo 1-2 tabl. (500-1000 mg).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z APAP 0,5 x 24 tabletki

2022-06-21

Ucho pływaka - czym jest to schorzenie i jak mu zapobiegać?

Ucho pływaka - czym jest to schorzenie i jak mu zapobiegać?
Zapalenie ucha zewnętrznego (ucho pływaka) to schorzenie, które może dotknąć każdego – osobę dorosłą i dziecko. Najczęstszą przyczyną tego stanu jest długotrwała ekspozycja przewodu słuchowego zewnętrznego na działanie wody, która stwarza sprzyjające warunki dla rozwoju bakterii. Zbagatelizowanie objawów ucha pływaka może grozić poważnymi komplikacjami!
2021-04-26

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?
Ból głowy czasem atakuje znienacka i całkowicie paraliżuje codzienne funkcjonowanie. Skąd właściwie bierze się ból głowy? Przyczyn może być wiele, choć zdarza się, że nie da się określić powodów, dlaczego głowa nagle „pęka”. Jakie są skuteczne sposoby radzenia sobie z różnymi rodzajami bólu głowy? Które leki przeciwbólowe będą najskuteczniejsze na napięciowy ból głowy?
2020-11-17

Leki przeciwbólowe bez recepty - gdzie je kupić?

Leki przeciwbólowe bez recepty - gdzie je kupić?
Oprócz preparatów wspomagających leczenie objawów grypy i przeziębienia najczęściej kupowanymi przez Polaków medykamentami są dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Największy wybór substancji czynnych znaleźć można oczywiście w aptekach, jednak najpopularniejsze leki o działaniu przeciwbólowym w niskich dawkach można kupić także w obrocie pozaaptecznym.
2020-04-13

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?
Nadal nie znaleziono skutecznego leku na chorobę wywoływaną przez wirus SARS-Cov-2, choć lekarze na całym świecie nie ustają w poszukiwaniach. Na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem jest stosowanie leczenia objawowego, polegającego m.in. na zbijaniu wysokiej temperatury. U wielu zakażonych choroba przebiega łagodnie, wystarczające są powszechnie dostępne leki na gorączkę. Czy każdy lek jest bezpieczny przy Covid-19? Czy jednak prawdą jest, że ibuprofen może pogorszyć przebieg choroby?
pixel