Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

HASCOSEPT atomizer 30ml

  • Substancją czynną zastosowaną w produkcie leczniczym Hascosept atomizer jest chlorowodorek benzydaminy. Składnik ten działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Lek wskazany do stosowania w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.
  • HASCOSEPT atomizer 30ml
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 4606
23,99 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Hascosept atomizer:

Substancja czynna: benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum). 100g roztworu zawiera: 0,15g benzydaminy chlorowodorku oraz substancje pomocnicze: błękit patentowy E 131, żółcień chinolinowa E 104, aromat miętowy, glicerol, etanol 96%, sacharyna, sodu wodorowęglan, metylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, woda oczyszczona.

Działanie Hascosept atomizer:

Roztwór benzydaminy chlorowodorku (1,5mg/g) do miejscowego stosowania w jamie ustnej. Produkt leczniczy Hascosept atomizer wskazany jest do stosowania w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej i gardła związanych z zakażeniami bakteryjnymi i wirusowymi. Lek działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, odkażająco oraz miejscowo znieczulająco.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Hascosept atomizer wskazany do stosowania w leczeniu takich objawów jak: zaczerwienienie, ból, obrzęk, afty, które związane są ze stanem zapalnym jamy ustnej i gardła (infekcje bakteryjne i wirusowe), a także pomocniczo w stanach po zabiegach operacyjnych w stomatologii i laryngologii.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosowanie leku w okresie ciąży i laktacji należy omówić z lekarzem, zalecana jest jednak ostrożność. Lek zawiera małą ilość etanolu (mniej niż 100mg na dawkę). Zawarty w leku parahydroksybenzoesan metylu może wywoływać reakcje alergiczne (również reakcje typu późnego).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane Hascosept atomizer:

Podczas stosowania leku mogą u niektórych osób wystąpić działania niepożądane. Miejscowe działania niepożądane mają charakter przemijający, zazwyczaj ustępują samoistnie bez konieczności wprowadzania dodatkowego leczenia. Stosowanie miejscowe benzydaminy bardzo rzadko wywołuje działania niepożądane ogólne. Bardzo rzadko: zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania – uczucie pieczenia błony śluzowej jamy ustnej; zaburzenia żołądka i jelit – suchość w jamie ustnej, nudności oraz wymioty; zaburzenia układu immunologicznego – reakcje nadwrażliwości; zaburzenia układu nerwowego – zaburzenia czucia, drętwienie, zawroty głowy, bóle głowy; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej – wysypka.

Dawkowanie atomizera Hascosept:

Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie ze wskazówkami na ulotce. Do stosowania w jamie ustnej. Rozpylać aplikatorem bezpośrednio na ognisko zapalne w jamie ustnej. Dzieci poniżej 6. roku życia: jedna dawka leku na 4kg masy ciała (jedna dawka zawiera 0,14ml roztworu), stosować 2-6 razy na dobę. Jednorazowo nie stosować więcej niż 4 dawki leku (bez względu na masę ciała). Dzieci od 6. do 12. roku życia: cztery dawki leku, stosować 2-6 razy na dobę. Młodzież powyżej 12. roku życia, dorośli: 4-8 dawek leku, stosować 2-6 razy na dobę. Nie należy przekraczać zalecanych dawek.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z HASCOSEPT atomizer 30ml

2019-02-13

Ból gardła - jak sobie z nim radzić?

Ból gardła - jak sobie z nim radzić?
Ból gardła to jedna z tych dolegliwości, która może „przydarzyć się” niezależnie od pory roku. Związane jest to z tym, że przyczynami bólu gardła mogą być różne czynniki – od wirusów, bakterii przez choroby dziąseł i zębów aż po drażniący wpływ papierosów i zanieczyszczonego powietrza. Jak zatem radzić sobie z nieprzyjemnymi objawami bólu gardła?
pixel