FERVEX x 8 saszetek smak malinowy

  • Fervex w postaci wygodnych w użyciu saszetek, zawierających dawkę paracetamolu, kwasu askorbowego oraz meleinianu feniraminy - substancji wskazanych w łagodzeniu początkowych symptomów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych.
  • FERVEX x 8 saszetek smak malinowy
Producent: Upsa
Kod produktu: 17204
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
20,55 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni
Skład:

Jedna saszetka 13,100 g zawiera:

Paracetamol 500 mg
Kwas askorbowy 200 mg
Maleinian feniraminy 25 mg

Działanie:

Fervex jest lekiem złożonym. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Maleinian feniraminy zmniejsza przekrwienie i obrzęk błon śluzowych udrożniając przewody nosowe, hamuje odruch kichania i łzawienie oczu. Kwas askorbowy uzupełnia niedobory witaminy C w organiźmie.

Wskazania:

Doraźne leczenie objawów grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych (ból głowy, gorączka, zapalenie błony śluzowej nosa i gardła) u dorosłych i dzieci powyżej 15 lat.

Dawkowanie:

Dorośli i dzieci powyżej 15 lat: 1 saszetka 2 lub 3 razy na dobę. Przerwy w podawaniu kolejnych dawek powinny wynosić co najmniej 4 godziny. W przypadku upośledzenia czynności nerek (klirens kreatyniny poniżej 10 ml/min), należy zachować co najmniej ośmiogodzinne przerwy między dawkami. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance ciepłej lub chłodnej wody.

Nie stosować dłużej niż 5 dni bez porozumienia z lekarzem.

Przeciwwskazania:

- Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku.
- Ciężka niewydolność wątroby lub nerek.
- Jaskra z zamkniętym kątem przesączania.
- Przerost prostaty z utrudnionym oddawaniem moczu.
- Wiek poniżej 15 lat.
- Fenyloketonuria, ze względu na zawartość aspartamu.
- Choroba alkoholowa.

Nie stosować z innymi preparatami zawierającymi paracetamol
Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o FERVEX x 8 saszetek smak malinowy

5.00
Liczba opinii: 1
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2013-03-10
Bardzo Dobry
Justyna, Gudhem
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z FERVEX x 8 saszetek smak malinowy

2015-03-09

Paracetamol - kiedy potencjalne bezpieczeństwo przegrywa ze śmiercią?

Paracetamol - kiedy potencjalne bezpieczeństwo przegrywa ze śmiercią?
W kontekście ostatnich wydarzeń związanych ze śmiercią zdrowego mężczyzny po przedawkowaniu Paracetamolu, napiszemy Wam kilka słów na temat tej przeciwbólowej substancji i tego na ile jej przedawkowanie jest niebezpieczne.

Paracetamol to substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym określana mianem skutecznej i bezpiecznej. Dzięki temu jest on tak powszechnie używany zarówno przez pacjentów jak i producentów leków. Należy jednak pamiętać, że istnieją granice których w przypadku wszystkich leków nie wolno przekraczać.
pixel