Polecane produkty
Skład:
5 ml zawiesiny doustnej zawiera: substancję czynną: Paracetamol 120 mg; substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, czerwień koszenilowa, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.
Działanie:
PARACETAMOL zawiesina to lek zaliczany do szerokiej grupy preparatów działających na bazie paracetamolu. Substancja czynna znana jest powszechnie ze swoich właściwości leczniczych. Zdecydowanie łagodzi odczuwane dolegliwości bólowe, a także szybko ogranicza podwyższoną temperaturę ciała. PARACETAMOL w postaci zawiesiny to preparat skierowany do najmłodszych dzieci. Charakteryzuje się pysznym, truskawkowym smakiem.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- poważna niewydolność wątroby albo wirusowe zapalenie wątroby
- poważne zaburzenia wydolności nerek
- alkoholizm
- stosowanie u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.
Wskazania:
Preparat zaleca się stosować u dzieci i niemowląt od 3 miesiąca życia w przypadku stanów gorączkowych i dolegliwości bólowych o różnej etiologii (np. związanych z ząbkowaniem, zabiegami chirurgicznymi lub szczepieniem, a także bólów głowy o niewielkim i umiarkowanym nasileniu).
Dawkowanie:
Stosować doustnie. Zazwyczaj jednorazowo podaje się 10-15 mg na kilogram masy ciała. Pojedynczą dawkę można stosować x 4/24h, nie częściej niż w odstępie 4h. Dzieciom w wieku 3-12 m.ż. podawać 80 mg/24h - 1/2 do 1 łyżeczki (2,5 do 5 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 2-3 lat podawać 160 mg/24h – 1- 1,5 łyżeczki (5 do 7,5 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 4-5 lat podawać 240 mg/24h – 2 łyżeczki (10 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 6-8 lat podawać 320 mg/24h - 2/5- 3 łyżeczki (12,5 do 15 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 9-10 lat podawać 400 mg/24h – 3-3,5 łyżeczki (15 do 17,5 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 11-12 lat podawać 480 mg/24h – 4 łyżeczki (20 ml) zawiesiny.
Porady związane z PARACETAMOL zawiesina 150ml
Ibuprofen czy paracetamol? Co podać dziecku?
Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?
Niezbyt wielu z nas wie, że istnieje coś takiego jak nadwrażliwość na salicylany. Osoby będące uczulone na salicylany mają z tym jednak bardzo duży problem. Bo wbrew pozorom ich ograniczenia nie dotyczą tylko spożywania leków ale nawet niektórych owoców, warzyw, soków, słodyczy. Muszą być naprawdę bardzo ostrożne. Zobaczmy więc, co może zaszkodzić osobom nadwrażliwym na salicylany.