PARACETAMOL zawiesina 150ml

  • PARACETAMOL zawiesina wykazuje właściwości przeciwgorączkowe i ogranicza temperaturę ciała. Przyczynia się również do złagodzenia dolegliwości bólowych różnego pochodzenia u dzieci i niemowląt od 3 miesiąca życia.
  • PARACETAMOL zawiesina 150ml
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 254
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
10,99 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
5 ml zawiesiny doustnej zawiera: substancję czynną: Paracetamol 120 mg; substancje pomocnicze: sacharoza, guma ksantan, kwas cytrynowy jednowodny, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, czerwień koszenilowa, aromat truskawkowy, woda oczyszczona.

Działanie:
PARACETAMOL zawiesina to lek zaliczany do szerokiej grupy preparatów działających na bazie paracetamolu. Substancja czynna znana jest powszechnie ze swoich właściwości leczniczych. Zdecydowanie łagodzi odczuwane dolegliwości bólowe, a także szybko ogranicza podwyższoną temperaturę ciała. PARACETAMOL w postaci zawiesiny to preparat skierowany do najmłodszych dzieci. Charakteryzuje się pysznym, truskawkowym smakiem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- poważna niewydolność wątroby albo wirusowe zapalenie wątroby
- poważne zaburzenia wydolności nerek
- alkoholizm
- stosowanie u niemowląt poniżej 3 miesiąca życia.

Wskazania:
Preparat zaleca się stosować u dzieci i niemowląt od 3 miesiąca życia w przypadku stanów gorączkowych i dolegliwości bólowych o różnej etiologii (np. związanych z ząbkowaniem, zabiegami chirurgicznymi lub szczepieniem, a także bólów głowy o niewielkim i umiarkowanym nasileniu).

Dawkowanie:
Stosować doustnie. Zazwyczaj jednorazowo podaje się 10-15 mg na kilogram masy ciała. Pojedynczą dawkę można stosować x 4/24h, nie częściej niż w odstępie 4h. Dzieciom w wieku 3-12 m.ż. podawać 80 mg/24h - 1/2 do 1 łyżeczki (2,5 do 5 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 2-3 lat podawać 160 mg/24h – 1- 1,5 łyżeczki (5 do 7,5 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 4-5 lat podawać 240 mg/24h – 2 łyżeczki (10 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 6-8 lat podawać 320 mg/24h - 2/5- 3 łyżeczki (12,5 do 15 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 9-10 lat podawać 400 mg/24h – 3-3,5 łyżeczki (15 do 17,5 ml) zawiesiny. Dzieciom w wieku 11-12 lat podawać 480 mg/24h – 4 łyżeczki (20 ml) zawiesiny.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z PARACETAMOL zawiesina 150ml

2015-09-22

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Niezbyt wielu z nas wie, że istnieje coś takiego jak nadwrażliwość na salicylany. Osoby będące uczulone na salicylany mają z tym jednak bardzo duży problem. Bo wbrew pozorom ich ograniczenia nie dotyczą tylko spożywania leków ale nawet niektórych owoców, warzyw, soków, słodyczy. Muszą być naprawdę bardzo ostrożne. Zobaczmy więc, co może zaszkodzić osobom nadwrażliwym na salicylany.

pixel