NICORETTE COOLMINT 4mg x 20 tabletek do ssania

  • Lek do stosowania w leczeniu wysokiego stopnia uzależnienia od nikotyny. Produkt leczniczy Nicorette Coolmint 4mg w postaci tabletek do ssania pomaga łagodzić objawy odstawienne oraz zmniejsza głód nikotynowy. Lek dedykowany osobom dorosłym.
  • NICORETTE COOLMINT 4mg x 20 tabletek do ssania
Producent: Johnson&Johnson
Kod produktu: 19248
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
19,40 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Nicorette Coolmint 4mg:

Substancja czynna: nikotyna. Jedna tabletka do ssania zawiera 4mg nikotyny (w postaci nikotyny z kationitem) oraz pozostałe składniki: rdzeń tabletki – mannitol (E 421), guma ksantan, Winterfresh RDE4-149 suszona rozpyłowo (zawiera gumę arabską (E 414) oraz aromaty mentolu, mięty pieprzowej i eukaliptusa), sodu węglan bezwodny (E 500)(i), sukraloza (E 955), acesulfam potasowy (E 950), magnezu stearynian (E 470b); otoczka – hypromeloza (E 464), Winterfresh RDE4-149 (zawiera aromaty mentolu, mięty pieprzowej i eukaliptusa), tytanu dwutlenek (E171), sukraloza (E 955), Sepifilm Gloss (zawiera hypromelozę (E 464), celulozę mikrokrystaliczną (E 460), krzemian glinowo-potasowy (E 555) i tytanu dwutlenek (E 171), acesulfam potasowy (E 950), polisorbat 80 (E433).

Działanie Nicorette Coolmint 4mg:

Lek przeznaczony jest dla osób o wysokim stopniu uzależnienia od nikotyny, stosuje się go, aby złagodzić objawy odstawienne oraz zmniejszyć głód nikotynowy, czyli symptomy pojawiające się przy próbach zerwania z nałogiem. Produkt leczniczy Nicorette Coolmint 4mg można stosować w przypadku natychmiastowego rzucania palenia, jak również w przypadku zmniejszania liczby wypalanych papierosów przed całkowitym rzuceniem nałogu. Lek ma postać tabletek do ssania z nikotyną. W celu zwiększenia skuteczności leczenia zaleca się dodatkowo skorzystać ze wsparcia psychoterapeutycznego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Nicorette Coolmint 4mg wskazany do stosowania u osób palących papierosy, które są uzależnione od nikotyny w stopniu wysokim, czyli wypalają więcej niż 20 papierosów na dobę lub pierwszego papierosa wypalają w ciągu 30 minut po przebudzeniu.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek nie zawiera cukru. Możliwość stosowania leku u młodzieży od 12. do 17. roku życia: wyłącznie ze wskazania lekarza. Możliwość stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i laktacji może odbyć się wyłącznie ze wskazania lekarza. Lek można uznać za wolny od sodu, zawiera mniej niż 1mmol sodu (23mg) w jednej tabletce.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 12. roku życia. Nie stosować u osób, które nigdy nie paliły papierosów.

Działania niepożądane Nicorette Coolmint 4mg:

Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Niektóre działania niepożądane mogą być związane ze zmniejszaniem przyjmowanej dawki nikotyny: drażliwość, agresja, zniecierpliwienie lub frustracja, uczucie niepokoju, niepokój ruchowy lub trudności w koncentracji, budzenie się w nocy lub zaburzenia snu, zwiększony apetyt lub zwiększenie masy ciała, złe samopoczucie, chęć zapalenia papierosa (głód nikotynowy), obniżona częstość rytmu serca, krwawienie dziąseł lub owrzodzenie jamy ustnej, zawroty głowy lub uczucie pustki w głowie, kaszel, ból gardła, zatkany nos lub wyciek z nosa, zaparcia. W przypadku zaobserwowania następujących ciężkich działań niepożądanych należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem: (częstość nieznana) pokrzywka (zaburzenie skórne charakteryzujące się obecnością swędzących, wypukłych lub zaczerwienionych plam), obrzęk twarzy, języka lub gardła, trudności z oddychaniem, trudności z połykaniem. Większość działań niepożądanych występuje we wczesnej fazie stosowania leku. W trakcie pierwszych kilku dni leczenia może pojawić się podrażnienie w jamie ustnej i w gardle, jednak większość osób adaptuje się do leczenia z ustąpieniem tego objawu w trakcie kontynuowania terapii. Inne działania niepożądane: bardzo często – kaszel, bóle głowy, czkawka, nudności (mdłości), podrażnienie gardła, jamy ustnej i języka; często: reakcje miejscowe (np. uczucie pieczenia, zapalenie jamy ustnej, zmiany odczuwania smaku), uczucie zimna, ciepła i mrowienia na skórze, suchość w jamie ustnej lub zwiększone wydzielanie śliny, uczucie niestrawności, ból lub dyskomfort w jamie brzusznej, wymioty, wzdęcia lub biegunka, zgaga, uczucie zmęczenia, nadwrażliwość (alergia); niezbyt często: dolegliwości w obrębie nosa, takie jak niedrożność, kichanie, świszczący oddech (skurcz oskrzeli) lub uczucie większego wysiłku podczas oddychania niż normalnie (duszność), ucisk w gardle, zaczerwienienie skóry lub zwiększone pocenie, reakcje w obrębie jamy ustnej, takie jak uczucie mrowienia jamy ustnej, zapalenie języka, owrzodzenie jamy ustnej, uszkodzenie błony śluzowej jamy ustnej lub zmiana brzmienia głosu, ból jamy ustnej i gardła, odbijanie, kołatanie serca (palpitacje), przyspieszenie rytmu serca, nadciśnienie tętnicze, szybkie i nieregularne bicie serca, które może być leczone z zastosowaniem odpowiedniej terapii, wysypka i/lub swędzenie skóry, niezwykłe sny, dyskomfort i ból w klatce piersiowej, osłabienie, złe samopoczucie; rzadko: trudności w przełykaniu, zmniejszone czucie w jamie ustnej, odruch wymiotny; częstość nieznana: niewyraźne widzenie, zwiększone wytwarzanie łez, suchość w gardle, dyskomfort w obrębie żołądka, ból warg, zaczerwienienie skóry.

Dawkowanie tabletek do ssania Nicorette Coolmint 4mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Tabletkę do ssania należy umieścić w jamie ustnej i poczekać do jej całkowitego rozpuszczenia, w tym czasie należy ją przesuwać w jamie ustnej. Czas rozpuszczania powinien trwać do około 20 minut. Tabletki nie połykać w całości i nie rozgryzać. W czasie, gdy tabletka jest w jamie ustnej, nie należy pić i jeść. Osoby powyżej 18. roku życia: rozpocząć od 8-12 tabletek na dobę. Stosować, gdy pojawi się potrzeba zapalenia papierosa. Leczenie takimi dawkami prowadzić maksymalnie do 6 tygodni, po czym stopniowo redukować liczbę stosowanych tabletek. Gdy ilość stosowanych na dobę tabletek wyniesie 1-2, należy całkowicie odstawić lek. Jeśli po całkowitym zaprzestaniu palenia pojawi się nagła potrzeba zapalenia, można ponownie zastosować tabletkę. W przypadku, gdy potrzeba stosowania leku utrzymuje się przez okres dłuższy niż 9 miesięcy, zaleca się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z NICORETTE COOLMINT 4mg x 20 tabletek do ssania

2016-11-16

Zrób coś dla siebie - Jak rzucić palenie?

Zrób coś dla siebie - Jak rzucić palenie?
Palenie to dla Ciebie sposób na odstresowanie? Albo, co gorsza, po prostu lubisz „puścić dymka”? Nie ma to znaczenia! Musisz z tym skończyć! Wiele przemawia, aby porzucić ten zgubny nałóg. Nikotyna jest silnie uzależniająca, a dodatkowo dosłownie sieje spustoszenie w Twoim organizmie. Rzucenie palenia będzie Cię kosztowało wiele trudu, ale korzyści są warte zachodu. Pamiętaj, że oprócz utraty zdrowia, papierosy pochłaniają także znaczną część Twojego budżetu!
pixel