IBUM Forte 0,2g/5ml zawiesina 100g

  • IBUM FORTE to jeden z preparatów na bazie ibuprofenu, przeznaczonych do stosowania u dzieci w celu złagodzenia dolegliwości bólowych, stanów zapalnych i obniżenia ciepłoty ciała - często towarzyszących przeziębieniu lub grypie.
  • IBUM Forte 0,2g/5ml zawiesina 100g
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 20130
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
24,06 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
5 ml zawiesiny zawiera: Substancje czynne: ibuprofenum 200 mg

Działanie:
Preparat w postaci zawiesiny przeznaczonej do stosowania u dzieci zawiera ibuprofen, który zaliczany jest do grupy NLPZ. Odpowiada za łagodzenie dolegliwości bólowych (np. zębów, gardła, mięśni, bólów urazowych, pooperacyjnych itp.) oraz stanów zapalnych. Preparat działa również przeciwgorączkowo. Sprawdza się w czasie przeziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki leku
- wrzody lub krwawienia żołądka
- zaburzenia nerek bądź wątroby
- krwawienie z naczyń mózgowych
- zaburzenia krzepnięcia krwi
- poważne odwodnienie
- 3 trymestr ciąży

Wskazania:
Zaleca się stosowanie preparatu w przypadku dolegliwości bólowych o niewielkim lub przeciętnym nasileniu (zębów, gardła, mięśni, bólów urazowych, pooperacyjnych),  a także przy podwyższonej ciepłocie ciała. Może być podawany w czasie przeziębienia lub grypy.

Dawkowanie:
Zazwyczaj zaleca się stosować  20-30 g/kg mc. Maksymalna dawka dobowa u dzieci w wieku:
- 3-6 miesięcy (5 - 7,6 kg) 1,25 ml (50 mg) x 3/24h = 150 mg
- 6-12 miesięcy (7,7 -9 kg) 1,25 ml (50 mg) x 3-4/24h = 150-200 mg
-1-3 lat (10 -15 kg) 2,5 (100 mg) x 3/24h = 300 mg
- 4-6 lat (16 - 20 kg) 3,75 ml (150 mg) x 3/24h = 450 mg
-  7-9 lat (21-29 kg) 5 ml (200mg) x 3/24h = 600 mg
- 10-12 lat ( 30 - 40 kg) 7,5 ml (300 mg) x 3/24h = 900mg
- powyżej 40 kg 7,5 -10 ml (300 -400 mg) x 3-4/24h = 900 -1200 mg

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z IBUM Forte 0,2g/5ml zawiesina 100g

2019-11-26

Ibuprofen czy paracetamol? Co podać dziecku?

Ibuprofen czy paracetamol? Co podać dziecku?
Gorączka u dziecka to nie zawsze powód do dużego zmartwienia, choć oczywiście nie można jej całkowicie bagatelizować. Podwyższona temperatura to sygnał, że kluje się coś, przed czym organizm uruchamia tarczę obronną – tą tarczą jest właśnie zbliżająca się gorączka! W którym momencie podać lek? Wybrać ibuprofen czy paracetamol – co podać, by było skutecznie i bezpiecznie?
pixel