ANZORIN tabletki

  • ANZORIN to lek z grupy neuroleptyków, który stosowany jest w leczeniu niektórych chorób psychicznych.
  • ANZORIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
olanzapina

Substancje pomocnicze:  laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, hydroksypropyloceluloza, magnezu stearynian. Otoczka tabletki:  hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400. Ponadto, otoczka tabletek 5 mg, 7,5 mg, 10 mg zawiera indygotyny lak aluminiowy (E132). 

Wskazania:
- schizofrenia- średnie i ciężkie epizody manii- zapobieganie nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej u osób, u których w leczeniu manii uzyskano dobrą odpowiedź na olanzapinę- depresja, lęk- nasilona drażliwość- zapobieganie powtórnemu wystąpieniu skrajnych stanów nastroju – wzmożonegoi obniżonego nastroju (depresja) 

Działanie:
Lek ma działanie przeciwmaniakalne, przeciwpsychotyczne i stabilizujące nastrój. Wykazuje korzystny wpływ zarówno na negatywne, jak i pozytywne objawy schizofrenii.

Olanzapina wykazuje powinowactwo do licznych receptorów: serotoninowych (5HT2A/2C, 5HT3, 5HT6), dopaminowych (D1, D2, D3, D4, D5), cholinergicznych receptorów muskarynowych (m1-m5), α1-adrenergicznych i histaminowych receptorów H1. Olanzapina wybiórczo redukuje pobudzającą czynność neuronów dopaminergicznych układu mezolimbicznego, mając też niewielki wpływ na drogi w prążkowiu. Po podaniu doustnym olanzapina dobrze wchłaniana się z przewodu pokarmowego, osiągając stężenie maksymalne w ciągu 5-8 h (pokarm nie wpływa wchłanianie leku). Jest metabolizowana w wątrobie w drodze sprzęgania i utleniania. Głównym występującym w krwiobiegu metabolitem olanzapiny jest 10-N-glukuronid, który nie przenika przez barierę krew-mózg.  Lek wydalany jest w ok. 57% z moczem, głównie postaci metabolitów. 

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu 
- choroby oczu
- ryzyko wystąpienia jaskry z zamykającym kątem przesączania (zwiększone ciśnienie w oku)
- cukrzyca 
- choroby serca
- choroby wątroby lub nerek
- wiek poniżej 18 lat
- ciąża

Dawkowanie:
Preparat w formie tabletek przyjmować doustnie – najlepiej o tej samej porze każdego dnia, niezależnie od posiłku. Tabletkę można również umieścić w pełnej szklance wody, soku pomarańczowego, soku jabłkowego, mleka lub kawy a następnie wymieszać i natychmiast wypić.Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarza. Schizofrenia: zalecana dawka początkowa olanzapiny wynosi 10 mg/dobę. Epizody manii: dawka początkowa wynosi 15 mg/dobę podawana jako dawka pojedyncza w monoterapii lub 10 mg/dobę w terapii skojarzonej. Zapobieganie nawrotom choroby afektywnej dwubiegunowej: zalecana dawka początkowa wynosi 10 mg/dobę. 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
pixel