APO-FENO tabletki

  • APO-FENO stosuje się w przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu i triglicerydów we krwi oraz w leczeniu hiperlipidemii mieszanej. Lek należy do grupy fibratów.
  • APO-FENO  tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Apo-Feno:
- fenofibrat
- kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, kwas stearynowy, krzemu dwutlenek koloidalny. 

Wskazania:
- podwyższonego cholesterolu we krwi, zwiększonego poziomu triglicerydów we krwi oraz hiperlipidemii mieszanej gdy leczenie dietetyczne okazało się nieskuteczne. 
- stosowany głównie przy wysokim stężeniu lipidów oraz zwiększonego ryzyka wystąpienia zapalenia trzustki, nadciśnienia a także podczas permanentnego palenia papierosów.

Działanie:
Zmniejsza stężenie triglicerydów i cholesterolu związanego z VLDL i LDL, a zwiększa stężenie cholesterolu HDL. Lek działa poprzez wiązanie się z receptorami jądrowymi PPAR-α, aktywuje je, co prowadzi do nasilenia lub hamowania aktywności genów zaangażowanych w metabolizm lipoprotein. Połączenie z receptorem powoduje: zwiększenie ekspresji genu kierującego syntezą lipazy lipoproteinowej, a w efekcie nasilenie katabolizmu triglicerydów i zmniejszenie ich stężenia w osoczu; nasilenie aktywności enzymów β-oksydacji kwasów tłuszczowych, a w konsekwencji zmniejszenie syntezy triglicerydów w wątrobie, zwiększenie produkcji apolipoprotein AI i AII, a tym samym syntezy HDL. 

Przeciwwskazania:

-        nadwrażliwość na fenofibrat lub którąkolwiek substancję pomocniczą,
-        niewydolność wątroby lub nerek,
-        schorzenia pracy pęcherzyka żółciowego (kamica, zapalenie pęcherzyka żółciowego)
-        nie należy stosować w połączeniu z innymi lekami obniżającymi poziom cholesterolu we krwi preparatami przeciwzakrzepowymi i immunosupresyjnymi,
-        przewlekłe lub ostre zapalenie trzustki z wyjątkiem ostrego zapalenia trzustki z powodu ciężkiej  hipertrójglicerydemii.
-        Nie stosować u dzieci poniżej 10 roku życia
-        nie stosować podczas karmienia piersią

Dawkowanie Apo-Feno:
Kapsułki przyjmować podczas posiłku doustnie zgodnie z zaleceniami lekarza. Połknąć kapsułkę i popić małą ilością płynu. Dorośli: zwykle 100 mg 3 ×/d, maksymalnie 400 mg/d na początku leczenia. Po zmniejszeniu i ustabilizowaniu się stężenia lipidów dawkę można zmniejszyć do 200 mg/d. Dawkę można ponownie zwiększyć do 300 mg w razie ponownego zwiększenia stężenia lipidów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Zamknij
pixel