APRILGEN tabletki

  • APRILGEN to doustny lek w postaci tabletek powlekanych stosowany przy nadciśnieniu tętniczym i zastoinowej niewydolności serca w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.
  • APRILGEN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Aprilgen
chinapryl (Quinaprilum)

Wskazania: 

  • nadciśnienie tętnicze samoistne
  • zastoinowa niewydolność serca. 


Działanie:
Lek hipotensyjny z grupy inhibitorów ACE. Jest prolekiem, którego aktywną postacią jest metabolit - chinaprylat. Hamuje powstawanie angiotensyny II, przez co ogranicza jej bezpośrednie działanie kurczące mięśnie gładkie tętniczek, zmniejsza opór obwodowy i zwiększa pojemność minutową serca, nie powodując odruchowego częstoskurczu, zmniejsza obciążenie wstępne i następcze serca. Dopasowywuje funkcję skurczową i rozkurczową komór serca, powoduje regresję zmian strukturalnych serca i naczyń (zjawisko remodelingu), w zastoinowej niewydolności serca zmniejsza objawy kliniczne, ciśnienie zaklinowania w tętnicy płucnej, zwiększa tolerancję wysiłku. Przez zniesienie ujemnego sprzężenia zwrotnego między angiotensyną II a sekrecją reniny zwiększa aktywność reninową osocza, zmniejsza wydzielanie aldosteronu. Zwiększa przepływ nerkowy bez wpływu na przesączanie kłębuszkowe, działa rozszerzająco na tętniczki odprowadzające, zmniejsza hiperfiltrację kłębuszkową, przez co zwalnia postęp przewlekłej niewydolności nerek w nefropatii cukrzycowej i niecukrzycowej z towarzyszącym białkomoczem. Pośrednio działa rozszerzająco na naczynia przez zwiększanie stężenia bradykininy i syntezy prostacykliny w ścianie naczyń krwionośnych. Wykazuje silne działanie hamujące aktywność tkankowych układów renina-angiotensyna. 

Przeciwwskazania:

  • Alergia na chinapryl, bądź jakąkolwiek substancję pomocniczą i inny inhibitor ACE. 
  • Drugi i trzeci trymestr ciąży.
  • Nie stosować w okresie karmienia piersią
  • Obrzęk naczynioruchowy wynikły ze stosowania inhibitorów ACE.
  • Dziedziczny obrzęk naczynioruchowy


Dawkowanie Aprilgen:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz  Uwaga! W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu. Nadciśnienie tętnicze. Monoterapia. Początkowo 10-20 mg/d, w razie potrzeby co kilka dni stopniowo zwiększać do 20-40 mg 1 ×/d lub w 2 daw. podz.; dawka maks. 80 mg/d. U osób stosujących leki moczopędne zaleca się ich odstawienie 2-3 dni przed rozpoczęciem stosowania chinaprylu; jeśli to niemożliwe, początkowo 2,5-5 mg/d, w razie potrzeby co kilka dni dawkę stopniowo zwiększać.Zastoinowa niewydolność serca. Początkowo 2,5-5 mg 1-2 ×/d, pod kontrolą kliniczną można stopniowo zwiększyć dawkę do 10-40 mg/d. Dawka maks. 40 mg 1 ×/d lub w 2 daw. podz.    mg/d. Nie ma danych dotyczących dawkowania u dzieci. 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel