Polecane produkty
Skład:
(1 tabletka): paracetamol 500 mg. Substancje
pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia ziemniaczana, powidon
K-30, talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna,
karboksymetyloskrobia sodowa.
Działanie:
Preparat
przeznaczony jest do stosowania doustnego. Ma postać tabletek, które
zawierają paracetamol. Jest to substancja znana ze swoich
właściwości przeciwbólowych. Dzięki jego zastosowaniu zmniejsza
dolegliwości bólowe i zwiększa próg bólu (ponieważ blokuje
aktywność cyklooksygenazy prostaglandynowej). Dodatkowo preparat
wpływa na obniżenie podwyższonej temperatury ciała. Nie wykazuje
właściwości przeciwzapalnych.
Przeciwwskazania:
-
nadwrażliwość na składniki preparatu
- ciężka niewydolność
wątroby i/bądź nerek
- alkoholizm
Wskazania:
Stosować w
przypadku bólów stomatologicznych, menstruacyjnych, głowy oraz w
obrębie narządów ruchu. Polecany także przy gorączce w przebiegu
przeziębienia i grypy.
Dawkowanie:
Stosować
doustnie. Osobom dorosłym i młodzieży powyżej 12 roku życia
podawać 1-2 tabl. co 4-6h, jednak nie więcej niż 8 tabl./24h.
Dzieciom w wieku 6-12 lat podawać 0,5 tabl. co 4-6h, jednak nie
więcej niż x 4/24h. Maksymalna dawka wynosi 3 tabl./24h.