CARDURA tabletki

  • CARDURA to lek w postaci tabletek stosowany w leczeniu łagodnego przerostu krokowego z prawidłowym ciśnieniem krwi oraz w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego.
  • CARDURA tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
metanosulfonian doksazosyny (Doxazosini mesilas)

Wskazania:
Leczenie objawów klinicznych łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (lek Cardura można stosować u pacjentów z prawidłowym ciśnieniem tętniczym krwi i z nadciśnieniem) oraz w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego.

Działanie:
Lek Cardura obniża ciśnienie tętnicze krwi poprzez rozszerzenie włosowatych naczyń krwionośnych. Efekt ten utrzymuje się przez 24 godziny od momentu zażycia. Ponadto maksymalne działanie leku Cardura następuje od 2 do 6 godzin.

Doksazosyna powoduje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi poprzez zmniejszenie obwodowego oporu naczyniowego. Korzystnie wpływa na profil lipidowy: zmniejsza stężenia trójglicerydów i cholesterolu całkowitego oraz frakcji LDL, zwiększa stosunek HDL do cholesterolu całkowitego. Leczenie doksazosyną pozwala zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby wieńcowej, przyczynia się do zahamowania przerostu lewej komory serca, hamowania agregacji płytek krwi oraz zwiększenia aktywności tkankowego aktywatora plazminogenu. U pacjentów z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej zwiększa wrażliwość tkanek na insulinę. U pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego poprawia wyniki badań urodynamicznych i zmniejsza dolegliwości. Po podaniu doustnym doksazosyna jest dobrze wchłaniana.

Przeciwwskazania:

  • Nadwrażliwość nna pochodne chinazoliny (takie jak prazosyna, terazosyna, doksazosyna) lub jakąkolwiek substancję pomocniczą leku.
  • Niedociśnienie lub niedociśnienie ortostatyczne w przeprowadzonym wywiadzie
  • U kobiet karmiących piersią

Dawkowanie Cardura:
Lek Cardura należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W leczeniu wysokiego ciśnienia dawka początkowa to 1 mg raz dziennie na wieczór, następnie 2-4mg raz dziennie po skontrolowaniu ciśnienia krwi; w leczeniu łagodnego przerostu stercza dawka początkowa to 1 mg raz dziennie na wieczór, następnie 2-4 mg raz dziennie na wieczór.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel