ESCITALOPRAM PHARMASWISS tabletki

  • ESCITALOPRAM jest lekiem stosowanym w leczeniu ciężkich epizodów depresji. W leczeniu lęku społecznego (fobii społecznych). Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych. A także w leczeniu lęku panicznego z agorafobią lub bez agorafobii.
  • ESCITALOPRAM PHARMASWISS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
escytalopram (Escitalopramum)
Wskazania:
- bardzo ciężkie zaburzenia depresyjne
- zaburzenia lękowe lub napady paniki z agorafobią czy też bez agorafobii (lęk przed wychodzeniem na ulicę, lęk przed otwartymi przestrzeniami)
- fobie społeczne (lęk przed kontaktami z ludźmi)
- zaburzenia lękowe uogólnione
- zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (ciągłe mycie rąk, sprawdzanie zamków)
Działanie:
Escytalopram należy do grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny (5-HT) o wysokim powinowactwie do pierwotnego miejsca wiązania. Lek ten zwiększa stężenie serotoniny w mózgu. Wchłania się niemal całkowicie z przewodu pokarmowego (niezależnie od pokarmu). Jego biodostępność wynosi 80%, a stężenie maksymalne we krwi osiąga w ciągu 4h. Substancja czynna jest metabolizowana w wątrobie do dwóch czynnych farmakologicznie metabolitów. Wspólnie z escytalopramem wiążą się z białkami osocza w mniej niż 80%. Okres połowicznego rozpadu escytalopramu to ok. 30h, a jego metabolitów odpowiednio dłuższy. Większość leku jest wydalana z moczem w postaci metabolitów.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na escytalopram lub którykolwiek z pozostałych składników leku 
- kojarzenie escytalopramu z odwracalnymi, nieselektywnymi inhibitorami monoaminooksydazy lub odwracalnymi inhibitorami MAO-A
- jednoczesne leczenie nieselektywnymi, nieodwracalnymi inhibitorami MAO
- pacjenci z wydłużonym odstępem QT
- kojarzenie z substancjami wydłużającymi odstęp QT
- spożywanie alkoholu
- karmienie piersią
Dawkowanie Escitalopram Pharmaswiss:
Lek podawany jest doustnie, a jego dawka zależna jest od choroby i jej nasilenia. W epizodach ciężkiej depresji 10 mg raz na dobę (max. 20 mg). Leczenie pacjenta trwa co najmniej 6 miesięcy. Leczenie fobii społecznych rozpoczyna się od 10 mg raz na dobę, a po poprawieniu się stanu chorego można zmniejszyć do 5 mg luz zwiększyć do 20 mg stosownie do reakcji pacjenta. Przy czym zaleca się terapię co najmniej 3-miesięczną. W zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjne podaje się 10 mg raz na dobę, zwiększając do 20 mg. Leczenie kontynuuje się tak długo aż lekarz stwierdzi ustąpienie objawów. Zespół lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii leczymy w pierwszym tygodniu dawką początkową 5 mg raz na dobę, a później zwiększamy dawki do 10 mg na dobę. Leczenie trwa kilka miesięcy. 
Zaleca się by po zakończonym leczeniu escytalopram odstawiać stopniowo przez okres dwóch tygodni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel