ETOPRO tabletki

  • ETOPRO zawiera substancję topiramat o działaniu przeciwdrgawkowym i przeciwmigrenowym (zapobieganie bólom głowy powyżej 18 roku życia). Stosowany w różnych postaciach padaczki w monoterapii lub jako lek uzupełniający.
  • ETOPRO tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
topiramat (Topiramate)

Wskazania:
- w monoterapii częściowych napadów padaczkowych, z wtórnym uogólnieniem lub bez oraz w pierwotnych uogólnionych napadach kloniczno-tonicznych (u osób dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku powyżej 6 lat)
- w leczeniu uzupełniającym napadów częściowych z wtórnym uogólnieniem lub bez, pierwotnych uogólnionych napadach kloniczno-tonicznych oraz w napadach związanych z zespołem Lennoxa-Gastauta (u dzieci w wieku 2 lat i powyżej, młodzieży i dorosłych)
- zapobieganie migrenie u dorosłych (po dokładnym rozważeniu innych alternatywnych metod leczenia), topiramat nie jest wskazany w leczeniu ostrego bólu głowy

Działanie:
Substancja czynna topiramat jest lekiem przeciwpadaczkowym. Zmniejsza częstotliwość powstawania potencjałów czynnościowych w neuronach poddawanych długotrwałej depolaryzacji. Nasila działanie GABA przez receptory GABAA. Wykazuje działanie antagonistyczne w zakresie pobudzania receptorów glutaminianowych. Topiramat szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, a jego biodostępność wynosi około 81%. Osiąga stężenie maksymalne po 2-3 h od podania. Z białkami osocza wiąże się tylko w 13-17%. W wątrobie metabolizowane jest 20% leku i wydalane przez nerki. Okres połowicznego rozpadu to 21 h. Lek skuteczny jest również w profilaktyce migreny.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na topiramat lub którąkolwiek z substancji pomocniczych
- u kobiet w ciąży lub mogących zajść w ciążę

Dawkowanie Etopro:
Lek podawany jest doustnie. Preparat można podawać niezależnie od posiłków. Po zakończonej terapii lek należy odstawiać stopniowo, aby zmniejszyć możliwość zwiększenia częstości napadów padaczkowych. W przypadku leczenia padaczki nie ma jednego schematu przyjmowania leku, lekarz indywidualnie ustala dawkowanie w zależności od wieku i rodzaju terapii. W migrenie lek podawany w dawce 25 mg na wieczór, dawkę stopniowo się zwiększa do 100 mg ( u niektórych pacjentów nawet do 200 mg).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel