FORASTMIN proszek do inhalacji

  • Forastmin jest lekiem stosowanym pomocniczo w chorobach płuc przebiegających ze skurczem mięśni gładkich oskrzeli.
  • FORASTMIN proszek do inhalacji
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fumaran formoterolu (formoteroli fumaras)

Wskazania:
Forastmin jest lekiem wpływającym na mięsnie gładkie ścian oskrzeli. Znalazł on zastosowanie jako lek dodatkowy w leczeniu podtrzymującym kortykosteroidami wziewnymi. Zapobiega i leczy on objawy obturacji oskrzeli u pacjentów z astmą wywołanych wysiłkiem gdy leczenie samymi kortykosteroidami jest niewystarczające. Formoterol wykorzystywany jest do leczenia stanów skurczowych u pacjentów z przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP). Ważne jest aby leczenie formoterolem rozpoczął lekarz pulmonolog lub pediatra.

Działanie:
Formoterol substancja czynna Forastminu jest selektywnym agonistą receptorów beta2- adrenergicznych, w wyniku czego powoduje rozkurcz mięśni gładkich ścian oskrzeli. Efekt rozkurczowy występuje już po 1-3 minutach po zaaplikowaniu leku i utrzymuje się przez 12 godzin. Innym działaniem leku jest hamowanie uwalniania histaminy oraz leukotrienów, które powodują powstawanie odczyny zapalnego. W badaniach prowadzonych na zwierzętach zarejestrowano również pewne działanie przeciwzapalne formoterolu tj. : hamowanie tworzenia się obrzęku i gromadzenia komórek odczynu zapalnego.
U ludzi formoterol hamuje skurcz oskrzeli wywołany przez różnego rodzaju bodźce tj.: alergeny, wysiłek fizyczny, zimne powietrze, histaminę lub meta cholinę.

Przeciwwskaznia:
Przeciwwskazaniem do stosowania Forastminu jest nadwrażliwość na substancje czynną- formoterol lub którykolwiek ze składników preparatu.
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowanie tego leku w ciąży oraz w okresie karmienia. Należy zachować szczególną ostrożność w stosowaniu tego leku w pierwszym trymestrze ciąży oraz tuż przed porodem gdyż lek może hamować czynność skurczową macicy.

Dawkowanie Forastmin:
Lek przyjmowany jest wziewnie, przeznaczony dla dorosłych i młodzieży. Dawkowanie uzależnione jest od stanu chorobowego. Astma oskrzelowa: dawka zwykle stosowana to jedna inhalacja 1-2 razy na dobę, w nielicznych przypadkach zaleca się stosowanie 2 inhalacji 1-2 razy na dobę. Przed wysiłkiem fizycznym zaleca się wykonanie jednej inhalacji. Regularne stosowanie dopuszcza stosowanie maksymalnie 4 dawek w ciągu 24h. W wyjątkowych wypadkach można jednak zastosować 6 inhalacji w przeciągu doby. Jednorazowo maksymalnie 3 inhalacje. Po ustabilizowaniu się objawów chorobowych warto rozważyć stopniowe zmniejszanie dawki łącznie z kontrolą stanu pacjenta. Przewlekła obturacyjna choroba płuc z towarzyszącym stanem skurczowym: 1 inhalacja 1-2 razy na dobę, regularnie stosowana dawka dobowa nie powinna przekraczać dwóch inhalacji w ciągu doby, dopuszcza się jednak zastosowanie maksymalnie 4 dawek na dobę w przypadku zaostrzenia objawów. Jednorazowo nie więcej niż 2 inhalacje w ciągu doby. W sytuacji przechodzenia z innego leku wziewnego na Forastmin może zaistnieć konieczność indywidualnego dostosowania dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel