JANUVIA tabletki

  • JANUVIA to lek na receptę, który dzięki zawartości sitagliptyny odpowiada za obniżenie stężenia glukozy we krwi. Przeznaczony jest do stosowania u osób chorujących na cukrzycę typu 2.
  • JANUVIA tabletki
Producent: Merck
Kategoria:Cukrzyca
Skład: sitagliptyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sitagliptyna (Sitagliptinum)

Wskazania:
Cukrzyca insulinoniezależna (jeśli dieta i ćwiczenia fizyczne nie dały efektów), np. w ramach monoterapii, wskojarzeniu z metforminą lub sulfonylomocznikiem lub agonistą receptora PPARγ, w skojarzeniu z sulfonylomocznikiem i metforminą; agonistą receptora PPARγ i metforminą czy jako uzupełnienie w stosunku do insuliny

Działanie:
Lek działa na bazie sitagliptyny. Jest preparatem hipoglikemizującym zaliczanym do kategorii inhibitorów dipeptydylopeptydazy 4 (DPP-4). Mechanizm sitagliptyny polega na zatrzymaniu czynności DPP-4 i tym samym przeciwdziałaniu hydrolizie hormonów z grupy inkretyn (GLP-1 i GIP). W rezultacie powoduje ograniczenie ich stężenia we krwi. Później dochodzi do reaktywności komórek beta i wzrost biosyntezy oraz wydzielania insuliny. Co więcej mniejsza ilość glikogenu jest uwalniana przez komórki alfa trzustki. W przypadku cukrzycy typu 2 ma miejsce zmniejszenie wartości HbA1c oraz spadek stężenia glukozy na pusty żołądek i po jedzeniu Po zastosowaniu sitagliptyna w szybkim tempie jest wchłaniana z przewodu pokarmowego. Jej największe stężenie we krwi obserwuje się po 1-4 godzinach od przyjęcia leku.

Przeciwwskazania:
Uczulenie na składniki preparatu

Dawkowanie Januvia:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. W przypadku osób dorosłych zazwyczaj zalecaną dawką jest 100 mg x 1/24h. Przy leczeniu skojarzonym z metforminą i (bądź) agonistą PPARγ, zaleca się utrzymanie dotychczasowego dawkowania metforminy i (bądź) agonisty PPARγ. Przy leczeniu skojarzonym z sulfonylomocznikiem albo z insuliną można wziąć pod uwagę ograniczenie dawki sulfonylomocznika albo insuliny w celu zminimalizowania prawdopodbieństwa hipoglikemii.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel