PARACETAMOL 500mg x 20 tabletek

  • Wysoka dawka paracetamolu w każdej tabletce (500mg) zapewnia skuteczne działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Produkt leczniczy Paracetamol 500mg to preparat do stosowania u osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 12. roku życia.
  • PARACETAMOL 500mg x 20 tabletek
Producent: Polfa Łódź
Kod produktu: 14045
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
4,90 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol 500mg:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). Jedna tabletka zawiera 500mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: sorbitol (170 mg), skrobia ziemniaczana, powidon, magnezu stearynian.

Działanie Paracetamol 500mg:

Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym Paracetamol 500mg wskazany jest w leczeniu gorączki oraz bólów różnego pochodzenia. Paracetamol hamuje syntezę prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. Lek nie wykazuje działania przeciwzapalnego. Nie powoduje uszkadzania śluzówki żołądka, nie hamuje agregacji płytek krwi, czyli działań niepożądanych związanych ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Paracetamol 500mg wskazany do stosowania w leczeniu bólu o różnej etiologii (w tym: bóle głowy i bóle migrenowe, bóle mięśniowe i stawowe, bóle miesiączkowe, bóle pourazowe i pooperacyjne (po zabiegach chirurgicznych i stomatologicznych), w leczeniu gorączki – w przebiegu przeziębienia i grypy.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera sorbitol – należy skonsultować z lekarzem możliwość zastosowania leku u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów. Podczas leczenia nie spożywać alkoholu. W przypadku osób nadużywających alkoholu może dojść do uszkodzenia wątroby. Możliwość stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy skonsultować z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek lub wątroby, nie stosować w przypadku choroby alkoholowej. Nie stosować z innymi lekami zawierającymi paracetamol. Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
Lek może wywoływać działania niepożądane, nie pojawiają się jednak one u wszystkich. Bardzo rzadko: zmniejszenie liczby płytek krwi, leukocytów, powiększenie wątroby; rzadko: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry; niezbyt często: wymioty, biegunka.

Dawkowanie tabletek Paracetamol 500mg:

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek do stosowania doraźnego. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: stosować 1-2 tabletki co 4 godziny (do 4 razy na dobę). Maksymalna dobowa dawka – 8 tabletek w dawkach podzielonych (przy stosowaniu krótkotrwałym do 3 dni) lub 5 tabletek w dawkach podzielonych (przy stosowaniu długotrwałym do 10 dni). Należy zachowywać przerwę przynajmniej 4 -godzinną między kolejnymi dawkami. Po trzech dniach stosowania leku, jeśli nie następuje poprawa lub objawy się nasilają, należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z PARACETAMOL 500mg x 20 tabletek

2015-09-22

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Niezbyt wielu z nas wie, że istnieje coś takiego jak nadwrażliwość na salicylany. Osoby będące uczulone na salicylany mają z tym jednak bardzo duży problem. Bo wbrew pozorom ich ograniczenia nie dotyczą tylko spożywania leków ale nawet niektórych owoców, warzyw, soków, słodyczy. Muszą być naprawdę bardzo ostrożne. Zobaczmy więc, co może zaszkodzić osobom nadwrażliwym na salicylany.

2018-07-18

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!
Jak ma działać tabletka przeciwbólowa lub przeciwgorączkowa? Szybko! Więcej nas nie interesuje, liczy się efekt, czyli złagodzenie bólu lub obniżenie gorączki. Idąc tym tropem, łatwo domyślić się, że najlepiej sprzedają się środki zawierające w nazwie dopiski typu „Fast”, „Forte” lub „Max”. Mało kto zastanawia się nad substancją czynną, a to duży błąd! Na rynku dostępne są bowiem leki z paracetamolem oraz z substancjami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które wbrew powszechnej opinii różnią się między sobą działaniem. Oto mały przewodnik po lekach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
pixel