FINLEPSIN RETARD tabletki

  • FINLEPSIN 200 RETARD zawiera karbamazepinę o przedłużonym uwalnianiu działającą przeciwpadaczkowo i psychotropowo wskazaną w padaczkach, idiopatycznych nerwobólach oraz w zapobieganiu napadom drgawek w alkoholowym zespole abstynencyjnym.
  • FINLEPSIN RETARD tabletki
Producent: Teva
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
karbamazepina (Carbamazepinum)

Wskazania:
- padaczka: napady częściowe proste i złożone; napady uogólnione toniczno-kloniczne (szczególnie wtórnie uogólnione), występujące w czasie snu oraz napady o postaciach mieszanych
- nerwoból nerwu trójdzielnego w przebiegu stwardnienia rozsianego
- ból w przebiegu neuropatii cukrzycowej
- zapobieganie napadom drgawkowym w alkoholowym zespole abstynencyjnym w warunkach szpitalnych
- idiopatyczny nerwoból nerwu językowo-gardłowego
- idiopatyczny nerwoból nerwu trójdzielnego

Działanie:
Preparat zawiera substancję czynną karbamazepinę, która blokuje przewodzenie synaptyczne zmniejszając w ten sposób przewodzenie wyładowań drgawkowych. Ogranicza także ból idiopatyczny hamując przewodzenia impulsów nerwowych w jądrach rdzeniowych nerwu trójdzielnego. Lek wykazuje nie tylko działanie przeciwdrgawkowe ale też psychotropowe. Wersja o przedłużonym uwalnianiu wchłania się bardzo powoli, jednak prawie całkowicie. Stężenie maksymalne osiąga we krwi po 4-16 h, ale stężenie jest mniejsze niż w przypadku podania normalnych tabletek. Karbamazepina wiąże się z białkami osocza w 48-53%. Metabolizm zachodzi w wątrobie (utlenianie, deaminowanie, hydroksylowanie) głównie do nieaktywnego metabolitu oraz w mniejszej części do 10,11-epoksydu karbamazepiny działającego przeciwdrgawkowo. Okres półtrwania karbamazepiny jest bardzo różny i wpływa na niego leczenie w monoterapii 11-13 h oraz w terapii skojarzonej 6-10 h. Metabolity są wydalane z moczem w 72% oraz w 28% z kałem. Karbamazepina przenika przez barierę łożyska, dociera do płodu i jest wydzielana z mlekiem matki.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na karbamazepinę (oraz inne substancje charakteryzujące się podobną budową chemiczną - TLPD) lub inne składniki leku Finlepsin 200 RETARD
- zaburzenia czynności szpiku kostnego oraz supresja szpiku kostnego w wywiadzie
- ostra porfiria przerywana
- podawanie razem z inhibitorami MAO oraz 14 dni od zakończenia ich podawania
- kojarzenie z worykonazolem (zakłóca działanie karbamazepiny)
- blok przedsionkowo-komorowy

Dawkowanie Finlepsin Retard:
Finlepsin 200 RETARD podawany jest doustnie, w trakcie lub po posiłku. Tabletki można dzielić. Leczenie rozpoczyna się od małych dawek, stopniowo zwiększanych do dawki podtrzymującej i dawki terapeutycznej. Stosowane najczęściej dawki to 400-1200 mg na dobę w 1 lub kilku dawkach. Zalecana dawka maksymalna to 1600 mg. Lek należy odstawiać stopniowo.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel