FLIXOTIDE zawiesina do inhalacji

  • FLIXOTIDE zawiesina do inhalacji z nebulizatora stosowana jest w przebiegu ciężkiej astmy oskrzelowej u osób przyjmujących duże dawki steroidów jako lek zapobiegawczy zmniejszający dawkę steroidów.
  • FLIXOTIDE zawiesina do inhalacji
Producent: GlaxoSmithKline
Skład: flutikazon
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
flutikazon (Fluticasone propionate)

Wskazania:
W astmie oskrzelowej zapobiegawczo:
- łagodna - gdy chorzy wymagają codziennego objawowego leczenia lekami rozszerzającymi oskrzela
- umiarkowana - w niestabilnej lub nasilającej się astmie
- ciężka postać przewlekłej astmy oskrzelowej

Działanie:
Lek Flixotide zawiera flutikazon, który jest glikokortykosteroidem mającym zastosowanie przeciwzapalne w obrębie drzewa oskrzelowego i jest stosowany wziewnie. Działa poprzez zmniejszenie nasilenia objawów oraz częstości występowania zaostrzeń astmy oskrzelowej. Leku zaczyna działać po 4-7 dniach. Biodostępność leku wynosi 12-26% po podaniu wziewnym. Wchłanianie z płuc początkowo bardzo szybkie stopniowo zwalnia. Reszta dawki jest połykana. Lek wydalany jest z kałem w 87-100% w postaci niezmienionej lub nieczynnego metabolitu.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na flutikazon lub na substancje pomocnicze leku Flixotide

Dawkowanie Flixotide zawiesina:
Lek podaje się drogą wziewną. U dorosłych i dzieci powyżej 16 lat: 0,5-2 mg 2 razy na dobę, a u dzieci i młodzież 4-16 lat 1 mg 2 razy na dobę. Preparat stosuje się w postaci aerozolu wytwarzanego przez nebulizator elektryczny. Nie zaleca się stosowania nebulizatorów ultradźwiękowych do inhalacji preparatem. Zawiesinę do nebulizacji można rozcieńczyć 0,9% NaCl do wstrzykiwań w celu stosowania małych objętości leku lub jeżeli zalecane jest dłuższe jego podawanie. Zaleca się inhalację za pomocą ustnika, aby uniknąć zmian zanikowych na skórze twarzy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel