Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

GLUCOPHAGE tabletki

  • Glucophage jest lekiem normalizującym podwyższone stężenie glukozy we krwi w przebiegu cukrzycy typu 2. Zmniejsza insulinooporność tkanek obwodowych i ułatwia utylizację glukozy w organizmie.
  • GLUCOPHAGE tabletki
Producent: Merck
Kategoria:Cukrzyca
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
chlorowodorek metforminy (Metformini hydrochloridum)

Wskazania:
Cukrzyca typu 2 (insulinoniezależna), która nie jest dobrze kontrolowana dieta i wysiłkiem fizycznym, skojarzona z otyłością lub hiperlipoproteinemią – lek pierwszego rzutu u dorosłych

Działanie:
Glucophage 1000 to lek z grupy pochodnych biguanidu, przeciwdziałający stanom hiperglikemii w organizmie. Zmniejsza stężenie glukozy we krwi na czczo i po posiłku, jeżeli zachowane jest wydzielanie insuliny przez organizm. Nie zwiększa wydzielania insuliny, dlatego stosowany w monoterapii nie powoduje hipoglikemii. Mechanizm działania opiera się na zmniejszonym uwalnianiu glukozy przez wątrobę i hamowaniu jej syntezy w procesie glukoneogenezy, zwiększonym wychwytem glukozy przez tkanki obwodowe oraz opóźnieniu wchłaniania glukozy z jelit do krwi. Ponadto lek wpływa pozytywnie na gospodarkę lipidową – obniża poziom cholesterolu całkowitego, frakcji LDL i trójglicerydów.

Przeciwwskazania:
• Nadwrażliwość na chlorowodorek metforminy lub którykolwiek ze składników preparatu
• Cukrzyca typu 1
• Kwasica ketonowa
• Śpiączka cukrzycowa
• Ciężka niewydolność wątroby lub nerek
• Niewydolność serca
• Niewydolność oddechowa
• Niedawno przebyty zawał serca
• Ostre zatrucie alkoholem, alkoholizm
• Ciąża i karmienie piersią – w tym okresie pacjentka chora na cukrzycę powinna stosować insulinę

Dawkowanie Glucophage:
Lek stosuje się doustnie, popijając odpowiednią ilością wody, nie rozgryzać. Dawka powinna być ustalona indywidualnie przez lekarza na podstawie wyników oznaczania stężeń glukozy we krwi. Preparat może być stosowany z innymi lekami przeciwcukrzycowymi. Tabletki powlekane o natychmiastowym uwalnianiu można stosować u dzieci od 10 roku życia, tabletek o przedłużonym uwalnianiu nie należy stosować w tej grupie wiekowej. W przypadku dorosłych zaleca się stosowanie dawki początkowej 500 mg lub 850 mg 2-3 razy na dobę podczas lub po posiłku. Po 10-15 dniach stosowania należy dostosować dawkę na podstawie stężenia glukozy we krwi. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 g w 3 dawkach podzielonych. W przypadku leczenia skojarzonego z insuliną zaleca się dawkę początkową 500-850 mg 2-3 razy na dobę, a dawkę insuliny ustala się na podstawie wyników oznaczeń stężenia glukozy we krwi. W przypadku młodzieży i dzieci od 10 lat zaleca się stosowanie dawki początkowej 500 mg lub 850 mg raz na dobę podczas lub po posiłku. Po 10-15 dniach należy ustalić ostateczną dawkę na podstawie stężenia glukozy we krwi. Maksymalna dawka dobowa w przypadku dzieci wynosi 2 g w 2 lub 3 dawkach podzielonych.

Informacje dodatkowe:
Podczas leczenia doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi konieczne jest przestrzeganie diety przeciwcukrzycowej. Ponadto należy regularnie oznaczać stężenie glukozy we krwi oraz stężenie hemoglobiny glikowanej. W czasie leczenia preparatem zaleca się również kontrolę czynności nerek (oznaczanie klirensu kreatyniny). W czasie przyjmowania preparatu należy unikać picia alkoholu. Uwaga kierowcy! - lek stosowany w monoterapii nie powoduje hipoglikemii, ale podczas terapii skojarzonej w wyniku przedawkowania któregoś z preparatów mogą pojawić się objawy taki jak: senność, zawroty głowy i osłabienie koncentracji.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel