GROFIBRAT kapsułki

  • Grofibrat jest lekiem obniżającym wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi, stosowanym jako wsparcie dla niefarmakologicznych metod leczenia hiperlidemii – diety, redukcji masy ciała i ćwiczeń fizycznych.
  • GROFIBRAT kapsułki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fenofibrat (Fenofibratum)

Wskazania:
• Ciężka hipertrójglicerydemia
• Mieszana hiperlipidemia

Działanie:
Grofibrat to lek hipolipemiczny, zmniejszający syntezę cholesterolu i trójglicerydów w organizmie. Mechanizm działania polega na pobudzeniu receptorów jądrowych typu PPARα i zwiększaniu aktywności lipazy lipoproteinowej, co prowadzi do nasilenia katabolizmu trójglicerydów. Dochodzi także do zwiększenia syntezy apoprotein AI, AII i cholesterolu HDL. Ponadto lek zmniejsza syntezę frakcji LDL i VLDL w wątrobie i nasila katabolizm VLDL, co obniża poziom cholesterolu LDL we krwi. Fenofibrat jest prolekiem, który w organizmie przekształca się do aktywnego metabolitu, w 99% wiąże się z białkami osocza i jest wydalany głównie przez nerki.

Przeciwwskazania:
• Nadwrażliwość na fenofibrat lub którykolwiek ze składników preparatu
• Niewydolność wątroby lub nerek
• Kamica żółciowa, żółtaczka
• Przewlekłe lub ostre zapalenie trzustki
• Ciąża i karmienie piersią (tylko za zgodą lekarza)

Dawkowanie Grofibrat:
Lek jest przeznaczony do stosowania doustnego. Kapsułkę należy popić odpowiednią ilością wody, nie rozgryzać. W przypadku dorosłych zalecana dawka to 3 kapsułki na dobę podczas głównego posiłku w jednej lub kilku dawkach podzielonych. Jeśli stężenie cholesterolu mimo stosowania diety pozostaje powyżej 4 g/l, dawka początkowa może wynosić 4 kapsułki na dobę. Dawkę początkową należy podawać do momentu znormalizowania się stężenia cholesterolu w surowicy. Gdy stężenie to jest stałe, można zmniejszyć dawkę do 2 kapsułek na dobę. Jeżeli stężenie lipidów ponownie wzrośnie, należy wrócić do dawki 3 kapsułek na dobę. W przypadku dzieci powyżej 10 roku życia maksymalna zalecana dawka wynosi 5 mg/kg masy ciała na dobę. W przypadku pacjentów z niewydolnością nerek zalecana dawka to 2 kapsułki na dobę. Kapsułek 200 mg nie wolno stosować poniżej 18 roku życia.

Informacje dodatkowe:
Zaleca się oznaczanie poziomu cholesterolu co 3 miesiące.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel