KETOCONAZOLE HASCO tabletki

  • KETOCONAZOLE HASCO to preparat, który wykazuje właściwości przeciwgrzybicze. Leczy zakażenia wywołane przez dermatofity lub drożdżaki, które nie podlegają kuracji miejscowej.
  • KETOCONAZOLE HASCO tabletki
Producent: Hasco-Lek
Skład: ketokonazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
ketokonazol (ketoconazolum)

Wskazania:

  • Zakażenia skóry, włosów i płytki paznokciowej, których przyczyną jest obecność dermatofitów oraz stany zapalne mieszków włosowych spowodowane przez Malassezia w przypadku gdy leczenie miejscowe nie daje rezultatów lub nie może zostać zastosowane ze względu na usytuowanie zakażenia
  • Długotrwałe zakażenia drożdżakowe skóry i śluzówek, pochwy, jamy ustnej i gardła, przewodu pokarmowego w przypadku gdy leczenie miejscowe nie może zostać zastosowane ze względy na głębokość i rozległość zmian chorobowych
  • Lek zalecany u osób, które nie mogą przyjmować flukonazolu, ani itrakonazolu (albo leczenie tymi substancjami nie daje oczekiwanych efektów)

Działanie:
Preparat działa na bazie ketokonazolu, który wykazuje właściwości przeciwgrzybiczne. Jego działanie obejmuje dermatofity, drożdżaki (Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton), grzyby dimorficzne (Coccidioides, Paracoccidioides, Histoplasma) oraz inne grzyby, takie jak: Blastomyces dermatidis, Sporotrichum schenckii. Na oddziaływanie leku mniejszą wrażliwością reagują Sporothrix schenckii, Aspergillus spp., część Dematiaceae, Mucor spp. i inne sprzężniaki oprócz Entomophthorales. Ketokonazol jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego. Jego najwyższe stężenie w organizmie pojawia się po 1-2h od zastosowania leku.

Przeciwwskazania:

  • Uczulenie na składniki preparatu
  • Zaburzenia czynności wątroby
  • Jednoczesne stosowanie astemizolu, halofantryny, dizopiramidu, cyzapidemu, dofetylidu, lewacetylometadolu, mizolastyny, pimozydemu, chinidyny, sertindolu, terfenadyny, a także midazolamu, inhibitorów reduktazy HMG-CoA, alkoloidami sporyszu, nizolpidyną

Dawkowanie Ketoconazole:
Stosować doustnie.

W przypadku osób dorosłych i dzieci powyżej 30 kg mc. Stosować 1 tabl. x 1/24h w czasie jedzenia. Jeżeli oczekiwany efekt terapeutyczny nie pojawi się, dawkę można zwiększyć do 2 tabl./24h. Stosować aż do czasu wyleczenia, jednak z rozwagą i po dokładnej analizie działania leku przyjmować go dłużej niż 10 dni. Przy grzybiczym zapaleniu mieszków włosowych stosować nie dłużej niż miesiąc.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel