FLUOROURACIL ampułki

  • FLUOROURACIL jest lekiem cytostatycznym stosowanym w leczeniu wspomagającym i paliatywnym raka piersi oraz raka okrężnicy podawanym w monoterapii lub w terapii skojarzonej.
  • FLUOROURACIL ampułki
Producent: Medac
Skład: fluorouracyl
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fluorouracyl (Fluorouracil)

Wskazania:
- nowotwór piersi
- nowotwór okrężnicy

Działanie:
Fluorouracyl jest cytostatykiem należącym do antymetabolitów. W komórce ulega przemianie w aktywną postać, która hamuje syntezę DNA poprzez blokowanie konwersji kwasu deoksyurydylowego do kwasu tymidylowego przez enzym syntazę tymidylanową. Hamuje także syntezę RNA. Lek jest rozprowadzany do wszystkich tkanek po podaniu dożylnym i eliminowany z krwi krążącej po 3 h. Postać aktywna jest szczególnie szybko wychwytywana przez komórki szybko dzielące się i nowotworowe. Przenika przez barierę krew-mózg. Metabolizm zachodzi głównie w wątrobie do uracylu, a 15% jest wydalane wraz z moczem w postaci niezmienionej. Czas połowicznego rozpadu to około 16 minut.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancję czynną fluorouracyl lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku
- poważne osłabienie, zahamowanie czynności szpiku po radioterapii lub stosowaniu innych leków przeciwnowotworowych
- ciąża i okres karmienia piersią
- zmiany nowotworowe niezłośliwe
- jednoczesne podawanie brywudyny, sorywudyny i pochodnych ponieważ są to inhibitory enzymów dehydrogenazy dihydropirymidyny DPD, które degradują fluorouracyl

Dawkowanie Fluorouracil:
Lek można podawać we wstrzyknięciu dożylnym oraz we wlewie dożylnym lub dotętniczym pod ścisłym nadzorem lekarza specjalisty. Wlew dożylny rozpoczyna się od dawki 15 mg/kg mc. ale nie więcej niż 1 g na wlew, rozcieńczone w 500 ml 5% glukozy lub 0,9% chlorku sodu i podawane przez 4 h. Natomiast wsztrzyknięcie dożylne 12 mg/kg mc. może być podawane przez 3 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel