INDAPRES tabletki

  • INDAPRES jest preparatem leczniczym wykazującym działania obniżające ciśnienie tętnicze i stosowanym w leczeniu pierwotnego nadciśnienia tętniczego.
  • INDAPRES tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
indapamid (Indapamidum)

Wskazania:
- pierwotne nadciśnienie tętnicze

Działanie:
Indapres zawiera indapamid, substancja ta ma właściwości moczopędne i działa hipotensyjnie ze względu na podobieństwo farmakologiczne do diuretyków tiazydowych. Działa w obszarze części proksymalnej dystalnych kanalików krętych nefronu zwiększając wydalanie sodu i chlorków z moczem oraz w mniejszym stopniu, wydalanie potasu i magnezu. Wtórna objętość produkowanego moczu ulega zwiększeniu. Lek zmniejsza wrażliwość mięśni gładkich naczyń krwionośnych na czynniki zwężające (w tym noradrenalinę i PGF2α), zmniejsza transport wapnia do komórek, hamuje syntezę tromboksanu (TXA2), nasila syntezę i uwalnianie prostaglandyn działających rozszerzająco na naczynia (PGE2, PGI2). wpływa ochronnie na przerost lewej komory serca. Szybko się wchłania po podaniu doustnym, a stężenie maksymalne osiąga po około 12 h, wiążąc się przy tym z białkami osocza w 79%. Zbędne metabolity usuwane są z moczem (70% dawki) oraz z kałem (22%). Okres połowicznego rozpadu wynosi około 18 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na indapamid, sulfonamidy lub na którąkolwiek substancję pomocniczą leku Indapres
- ciężkie zaburzenia czynności wątroby
- encefalopatia wątrobowa
- ciężka niewydolność nerek
- hipokaliemia

Dawkowanie Indapres:
Indapres podawany jest doustnie. Przeciętna dawka dobowa to 2,5 mg przyjmowana o tej samej porze dnia. Tabletki nie wolno rozgryzać. Nie przekraczać dawki dobowej 5 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel