CINIE tabletki

  • CINIE TABL. stosuje się w przypadku doraźnego leczenia napadów migreny w postaci zwykłej oraz z aurą. Lek do stosowania dla osób powyżej 18 roku życia.
  • CINIE tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
bursztynian sumatryptanu (Sumatriptanum)

Wskazanie:
Uciążliwe napady migreny z aurą lub bez aury

Działanie:
Przyczyną migreny jest rozszerzanie się naczyń odchodzących tętnicy szyjnej, przewodzących krew do tkanek oraz opon mózgowych. Lek powoduje skurcz naczyń, hamuje również aktywność nerwu trójdzielnego, przeciwdziałając atakom migreny. Selektywny agonista naczyniowego receptora 5HT1, nie działa na inne typy receptora 5HT. Lek powoduje skurcz naczyń odchodzących tętnicy szyjnej, które dostarczają krew do tkanek zewnątrz- i wewnątrzczaszkowych, w tym opon mózgowych. Uważa się, rozszerzenie tych naczyń powoduje atak migreny. Ponadto sumatryptan hamuje aktywność nerwu trójdzielnego. Oba te mechanizmy składają się na przeciwmigrenowe działanie preparatu. Odpowiedź kliniczna pojawia się po ok. 30 min od doustnego podania dawki 100 mg. Po podaniu doustnym lek jest szybko wchłaniany i osiąga 70% maksymalnego stężenia w osoczu po ok. 45 min.Główną drogą eliminacji jest metabolizm; główny metabolit - analog kwasu indolooctowego - wydalany jest głównie z moczem w postaci wolnego kwasu i w postaci sprzężonej z glukuronidem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sumatryptan lub pozostałe składniki preparat
- zawał mięśnia sercowego
- choroba niedokrwienna serca
- dławica piersiowa
- choroba naczyń obwodowych
- zaburzenia czynności wątroby
- nadciśnienie tętnicze
- jednoczesne stosowanie ergotaminy lub pochodnych ergotaminy
- przyjmowanie leku jednocześnie z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi i inhibitorami monoaminooksydazy (MAO)

Dawkowanie Cinie:
Lek mogą stosować doustnie dorośli w wieku 18-65 lat. Jednorazowa dawka wynosi 50 mg, niektórzy pacjenci mogą wymagać dawki 100 mg. Lek przyjmuje się jak najszybciej po wystąpieniu objawów migreny (podany później podczas napadu migrenowego również jest skuteczny).

Przy ponownym wystąpieniu bólu lek można podać ponownie (1 lub 2 dawki w ciągu 24 h), lecz z zachowaniem co najmniej 2 h przerwy między dawkami i zastosowania w tym czasie nie więcej niż 300 mg leku. W razie braku reakcji na pierwszą dawkę, nie podawać następnej dawki podczas tego samego napadu migreny, lecz preparat może być stosowany w leczeniu następnych napadów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel