KORNAM tabletki

  • KORNAM zawiera terazosynę odpowiadającą za działanie hipotensyjne. Ponadto poprawia hydrodynamikę moczu w przypadku przerostu gruczołu krokowego. Reguluje poziom cholesterolu w organizmie, zwiększając stężenie frakcji HDL i zmniejszając – LDL.
  • KORNAM tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
terazosyna (Terazosinum)

Wskazania:
Stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego oraz łagodnego przerostu prostaty.

Działanie:
Preparat działa na bazie chlorowodorku terazosyny. Jest wybiórczym antagonistą receptorów ?1-adrenergicznych. Powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego, co odbywa się w wyniku rozszerzenia naczyń obwodowych i zmniejszenia obwodowego oporu naczyniowego. Hamuje receptory ?1-adrenergiczne i w konsekwencji oddziałuje na poprawę hydrodynamiki moczu u mężczyzn cierpiących z powodu upośledzenia jego odpływu z pęcherza moczowego w przypadku łagodnego rozrostu prostaty. Substancja czynna leku powoduje spadek poziomu trójglicerydów, cholesterolu całkowitego oraz lipoprotein LDL i VLDL. Przyczynia się do wzrostu stężenia dobrego cholesterolu i zwiększa jego stosunek do cholesterolu całkowitego. Po zastosowaniu doustnym leku wchłanianie terazosyny odbywa się szybko i w całości. Najwyższe stężenie we krwi obserwuje się już po 60 minutach od momentu przyjęcia leku.

Przeciwwskazania:
Uczulenie na składniki leku (zwłaszcza terazosynę albo na inne preparaty ?-adrenolityczne, np. doksazosyna lub prazosyna; oraz inne substancje wchodzące w skład leku).

Dawkowanie Kornam:
Stosować doustnie u osób dorosłych. W przypadku nadciśnienia tętniczego na początku podawać 1 mg/24h, potem stopniowo zwiększać (nie częściej niż co 7 dni), przeważnie ją podwajając. W ramach podtrzymywania stosować 2-10 mg/24h. Nie stosować dawki większej niż 20 mg/24h, w wyjątkowych przypadkach 40 mg/24h. W przypadku łagodnego rozrostu prostaty na początku stosować 1 mg/24h. Z czasem zwiększać, podwajając dawkę w odstępie 1-2 tygodni. W ramach podtrzymywania stosować 5-10 mg/24h. Nie stosować więcej niż 20 mg/24h. Pierwsze efekty działania leku pojawiają się już po 2 tygodniach kuracji.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel