HYDROXYZINUM VP syrop

  • HYDROXYZINUM VP w postaci syropu jest lekiem mającym zastosowanie w objawowym leczeniu świądu, w lęku i napięciu nerwowym oraz w premedykacji przed zabiegami chirurgicznymi.
  • HYDROXYZINUM VP syrop
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
chlorowodorek hydroksyzyny (Hydroxyzine hydrochloride)

Wskazania:
- lęk i napięcie nerwowe
- objawowe leczenie świądu
- premedykacja przed zabiegami chirurgicznymi

Działanie:
Hydroxyzinum VP jest preparatem działającym uspokajająco i przeciwlękowo. Mechanizm polega na hamowaniu aktywności niektórych podkorowych obszarów OUN, nie wpływa jednak hamująco na czynność kory mózgowej. Wykazuje także właściwości przeciwhistaminowe, przeciwbólowe oraz przeciwwymiotne. Substancja zmniejsza stan napięcia wewnętrznego, uczucie niepokoju, lęku, chwiejność emocjonalną oraz napięcie mięśniowe. Z przewodu pokarmowego wchłania się szybko i osiąga maksymalne stężenie we krwi po 2 h od podania. Działanie przeciwhistaminowe rozpoczyna się 1 h po podaniu, a działanie sedacyjne po 5-10 min od przyjęcia syropu. Metabolizowany jest głównie do cetyryzyny i usuwany wraz z moczem. Czas połowicznego rozpadu wynosi 14 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na hydroksyzynę, cetyryzynę, inne pochodne piperazyny, aminofilinę, etylenodiaminę lub pozostałe składniki leku
- porfiria
- ciąża i karmienie piersią
- nie stosować w leczeniu lęku u dzieci
- pacjenci z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy

Dawkowanie:
Lek podaje się doustnie. U dorosłych w leczeniu lęku 50-100 mg w 2-3 dawkach na dobę, maksymalnie 300 mg na dobę. W świądzie 25 mg 2-4 razy na dobę. U dzieci stosuje się mniejsze dawki. Dzieci powyżej 6 lat 15-25 mg na dobę, od 3 do 6 lat 5-15 mg na dobę, dzieci od 12 miesięcy do 3 lat 1-2,5 mg/kg mc./dobę w dawkach podzielonych. Maksymalna dawka dobowa u dorosłych to 400 mg.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel