HYDROXYCARBAMID TEVA tabletki

  • HYDROXYCARBAMID stosowany jest w przewlekłych zespołach mieloproliferacyjnych: przewlekła białaczka szpikowa (CML), samoistna nadpłytkowość, zwłóknienie szpiku lub czerwienica prawdziwa z dużym ryzykiem wystąpienia powikłań zakrzepowo-zatorowych.
  • HYDROXYCARBAMID TEVA tabletki
Producent: Teva
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
hydroksykarbamid (Hydroxycarbamidum)

Wskazania:
Leczenie przewlekłych zespołów mieloproliferacyjnych:
- białaczka szpikowa (CML) w fazie przewlekłej lub w fazie akceleracji
- samoistna nadpłytkowość (trombocytemia)
- zwłóknienie szpiku (osteomielofibroza)
- czerwienica prawdziwa z dużym ryzykiem wystąpienia powikłań zakrzepowo-zatorowych

Działanie:
Preparat zawiera substancję czynną hydroksykarbamid, której dokładny mechanizm działania nie został jeszcze poznany. Blokuje kompleks reduktazy rybonukleotydowej prowadząc do zahamowania syntezy DNA, co jest prawdopodobnie najważniejszym efektem działania. Odporność komórkowa jest zazwyczaj powodowana przez zwiększenie stężenia reduktazy rybonukleotydowej w wyniku amplifikacji genu. Lek dobrze wchłania się po podaniu doustnym z przewodu pokarmowego i osiąga 100% biodostępność. W osoczu krwi maksymalne stężenie występuje w ciągu 0,5-2 h. Substancja przenika przez barierę krew-mózg. Wydalanie zachodzi wraz z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu Hydroxycarbamid Teva
- ciężkie zahamowanie czynności szpiku kostnego, leukopenia (<2,5x109/l), małopłytkowość (trombocytopenia<100x109/l), ciężka niedokrwistość
- ciąża i okres karmienia piersią

Dawkowanie Hydroxycarbamid:
Lek podaje się doustnie. Leczenie i dawkowanie określa lekarz specjalista. Dawkowanie opiera się na rzeczywistej lub należnej masie ciała pacjenta, wybierając tę, która jest mniejsza. U większości chorych dawka dobowa wynosi 500-1000 mg. Tabletki połykać w całości, nie rozgryzać. Należy pić duże ilości płynów.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel