LANZUL kapsułki

  • LANZUL jest lekiem, który łagodzi i leczy dolegliwości związane z występowaniem wrzodów dwunastnicy i żołądka, zespołem Zollingera-Ellisona czy refluksowym zapaleniem przełyku. Obniża wydzielanie kwasu żołądkowego.
  • LANZUL kapsułki
Producent: Krka
Skład: lanzoprazol
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lanzoprazol (Lansoprazolum)

Wskazania:
Stosować w ramach leczenia i zapobiegania chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy (także w czasie stosowanie NLPZ), refluksowego zapalenia przełyku oraz zespołu Zollingera-Ellisona. Lek wskazany również przy nadkażeniu Helicobacter pylori w skojarzeniu antybiotykiem i zapobieganiu reemisji owrzodzeń związanych z zakażeniem H.pylori.

Działanie:
Preparat jest inhibitorem pompy protonowej. Zawiera lanzoprazol, który hamuje ostatni etap wytwarzania kwasu solnego, co odbywa się w wyniku zablokowania aktywności H+/K+-ATP-azy w komórkach okładzinowych żołądka. Efekt działania leku ma charakter odwracalny i pozostaje w zależności od podanej dawki lanzoprazolu oraz oddziałuje na wydzielanie podstawowe jak i stymulowane. Substancja czynna leku łączy się z grupą sulfhydrylową ATP-azy H+/K+, co powoduje zablokowanie aktywności tego enzymu. Dzięki codziennemu stosowaniu lanzoprazolu możliwe jest obniżenie uwalniania kwasu żołądkowego nawet o 90% w ciągu tygodnia. W związku z tym, że ogranicza kwaśność soku żołądkowego, umożliwia skuteczne działanie odpowiednich antybiotyków skierowanych przeciwko bakterii Helicobacter pylori. Po zastosowaniu doustnym lanzoprazol ulega szybkiemu wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Jego maksymalne stężenie we krwi obserwuje się w ciągu 1,5-2h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- stosowanie u dzieci
- jednoczesne przyjmowanie atazanawiru
- ciąża
- okres laktacji i karmienia piersią

Dawkowanie Lanzul:
Stosować doustnie, najlepiej rano na 30 minut przed posiłkiem popijając wodą.
Choroba wrzodowa żołądka i refluksowe zapalenie przełyku – podawać 30 mg x 1/24h przez 4 tygodnie (jeżeli jest taka konieczność kontynuować leczenie przez następne 4 tygodnie). Profilaktyka refluksowego zapalenia przełyku - przyjmować 15 mg x 1/24h, a jeżeli jest taka potrzeba zwiększyć dawkę do 30 mg/24h. Choroba wrzodowa dwunastnicy - podawać 30 mg x 1/24h przez 2 tygodnie (w razie potrzeby stosować dłużej). Zespół Zollingera-Ellisona – należy dostosować dawkę indywidualnie do stanu pacjenta (z przedziału 60-180 mg/24h). Eradykacja Helicobacter pylori w leczeniu skojarzonym z antybiotykiem – stosować 30 mg x 2/24h przez tydzień, w połączeniu z: klarytromycyną 250-500 mg x 2/24h i amoksycylina 1 g x 2/24h lub klarytromycyną 250 mg x 2/24h i metronidazolem 400-500 mg x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel