LACIPIL tabletki

  • LACIPIL jest lekiem o działaniu hipotensyjnym, przeznaczonym do stosowania doustnego. Dzięki zawartości lacipidyny rozszerza tętniczki obwodowe i ogranicza opór naczyniowy obwodowy, co w konsekwencji powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego.
  • LACIPIL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lacipidyna (Lacidipinum)

Wskazania:
Lek należy stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego (w ramach monoterapii bądź leczenia skojarzonego z innymi preparatami o działaniu hipotensyjnym).

Działanie:
Lek działa na bazie lacipidyny. Jest antagonistą wapnia – pochodną dihydropirydyny. Jego działanie polega na rozszerzeniu tętniczek obwodowych, co w efekcie powoduje zmniejszenie naczyniowego oporu obwodowego. Skutkiem tych reakcji jest spadek ciśnienia tętniczego krwi. W czasie badań, u osób przyjmujących lacipidynę zaobserwowano znaczny wpływ leczenia na zmienne IMT, odpowiadający działaniu przeciwmiażdżycowemu. Po zastosowaniu doustnym leku ulega szybkiemu jednak niecałkowitemu (tylko w małym stopniu) wchłonięciu z przewodu pokarmowego. Jego biodostępność sięga 10%. Najwyższe stężenie w surowicy obserwuje się po 0,5-2,5h. Metabolizm lacipidyny odbywa się głównie w wątrobie, a jej proces wydalania ma miejsce w 70% z moczem.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- ciężka stenoza aortalna

Dawkowanie Lacipil:
Stosować doustnie, najlepiej o stałej porze dnia (rano), bez względu na posiłki. W przypadku osób dorosłych zaleca się na początku stosowanie dawki wynoszącej 2 mg/24h. Jeżeli istnieje taka potrzeba dawkę można zwiększyć do 4 mg/24h, a gdy to konieczne do 6 mg/24h. Dawkę powinno się zwiększać po upływie czasu niezbędnego do uzyskania całkowitego efektu farmakologicznego; w praktyce okres ten nie powinien być krótszy niż 21-28 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel