LATACOM krople do oczu

  • LATACOM jest lekiem działającym na bazie latanoprostu i tymololu, które przyczyniają się do znacznego obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego. Preparat należy stosować miejscowo, wkraplając do oczu.
  • LATACOM krople do oczu
Producent: Adamed
Kategoria:Oczy, Uszy
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
latanoprost (Latanoprostum), maleinian timololu (Timololi maleas)

Wskazania:
Stosować lek w celu obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób z jaskrą z otwartym kątem oraz ze zwiększonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym, u których leczenie miejscowe preparatami ß-adrenolitycznymi albo analogami prostaglandyn nie dało oczekiwanych rezultatów.

Działanie:
Lek charakteryzuje się złożonym składem. Zawiera latanoprost i tymolol – substancje odpowiadające za obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego wskutek odpowiednich mechanizmów. Preparat dzięki połączeniu tych składników działa efektywniej i powoduje większy spadek ciśnienia niż w przypadku leków zawierających pojedyncze substancje. Latanoprost to analog prostaglandyny F2?, wybiórczy prostanoidowy agonista receptorów FP. W związku z tym, że powoduje odpływ cieczy wodnistej, zwiększa przepływ naczyniówkowo-twardówkowy oraz przyczynia się do zmniejszenia oporu odpływu, co w konsekwencji powoduje spadek ciśnienia wewnątrzgałkowego. Natomiast mechanizm działania tymololu opiera się na ograniczeniu produkcji cieczy wodnistej w nabłonku rzęskowym.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na składniki preparatu
- schorzenia, którym towarzyszy nadmierna aktywność dróg oddechowych
- bradykardia zatokowa
- blok zatokowo-przedsionkowy wywołany zespołem chorej zatoki
- blok przedsionkowo-komorowym IIst. albo IIIst. niekontrolowany za pomocą rozrusznika
- zaburzenia pracy serca
- wstrząs kardiogenny

Dawkowanie Latacom krople:
Stosować zewnętrznie, miejscowo. Zaleca się osobom dorosłym aplikowanie 1 kropli do oka x 1/24h. Przy pominięciu jednej dawki, wskazane jest kontynuowanie leczenia, podając kolejną zaplanowaną dawkę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel