LEVETIRACETAM ACTAVIS tabletki

  • LEVETIRACETAM ACTAVIS jest preparatem przeciwpadaczkowym, który działa na bazie lewetyracetamu. Przeznaczony do stosowania doustnego, także u dzieci powyżej 1 miesiąca życia.
  • LEVETIRACETAM ACTAVIS tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
lewetiracetam (Levetiracetam)

Wskazania:
Stosować w ramach monoterapii w przypadku napadów częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych u osób powyżej 16 lat z nowo rozpoznaną padaczką. Zaleca się również podawanie leku w czasie leczenia pomocniczego napadów częściowych albo częściowych wtórnie uogólnionych u osób dorosłych, dzieci i niemowląt w wieku od 1 miesiąca z padaczką; napadów mioklonicznych u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z młodzieńczą padaczką miokloniczną; napadów toniczno-klonicznych pierwotnie uogólnionych u osób dorosłych i młodzieży w wieku od 12 lat z idiopatyczną padaczką uogólnioną.

Działanie:
Lek zaliczany jest do grupy preparatów przeciwpadaczkowych. Działa na bazie lewetyracetamu, który jest pochodną pirolidonu. Sposób działania leku nie został do końca zbadany. Prawdopodobnie różni się od metod działania obecnie dostępnych preparatów przeciwpadaczkowych. Wyniki badań in vitro i in vivo pokazują, że substancja czynna nie wpływa na elementarne właściwości komórek ani zgodnych z normą procesów neuroprzekaźniczych. Badania in vitro wskazują, że lewetyracetam oddziałuje na poziom Ca2+ w komórkach nerwowych, fragmentarycznie blokując prądy Ca2+ typu N oraz zmniejszając proces uwalniania jonów Ca2+ zgromadzonych we wnętrzu komórek nerwowych. Co więcej częściowo usuwane indukowane przez cynk i beta-karboliny zatrzymywanie prądów bramkowanych przez GABA i glicynę.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu

Dawkowanie Levetiracetam Actavis:
Stosować doustnie. W ramach monoterapii osobom dorosłym i młodzieży powyżej 16 lat podawać na początku 250 mg x 2/24h, a po 14 dniach zwiększyć dawkę do 500 mg x 2/24h. Nie stosować dawki większej niż 1500 mg x 2/24h. W ramach terapii wspomagającej osobom dorosłym i młodzieży powyżej 12 roku życia (o mc większej niż 50 kg) podawać na początku 500 mg x 2/24h. Dawka może zostać zwiększona do 1500 mg x 2/24h. Niemowlętom od 6 mż. I dzieciom poniżej 50 kg podawać 10 mg/kg mc. x 2/24h. Dawkę dobową można zwiększyć do 30 mg/kg mc. x 2/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel