LENUXIN tabletki

  • LENUXIN to lek przeciwdepresyjny, który sprawia, że ustępują objawy chorobowe fobii społecznej, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii oraz epizodów dużej depresji.
  • LENUXIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
escitalopram (Escitalopramum)

Wskazania:
Lek należy stosować w przypadku dużych epizodów depresji oraz lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii, fobii społecznej oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych.

Działanie:
Preparat charakteryzuje się działaniem przeciwdepresyjnym. Zawiera escytalopram będący wybiórczym inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI). Jego powinowactwo do receptorów receptorów 5-HT1A, 5-HT2, dopaminergicznych D1 i D2, adrenergicznych ?-1, ?-2 i ß oraz receptorów histaminowych H1, muskarynowych cholinergicznych, benzodiazepinowych i opioidowych, jest niewielkie lub nie występuje. Po zastosowaniu doustnym preparat zostaje prawie w całej postaci wchłonięty z przewodu pokarmowego (bez względu na obecność pokarmu), a jego najwyższe stężenie obserwuje się w ciągu 4h.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje składowe preparatu
- równoczesne stosowanie niewybiórczych, nieodwracalnych inhibitorów MAO a także odwracalnych inhibitorów MAO-A (np. moklobemidem) albo odwracalnych, nieselektywnych inhibitorów MAO (np. linezolidem).

Dawkowanie Lenuxin:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki, u osób dorosłych. Przy epizodach dużej depresji przeważnie stosuje się 10 mg/24h. Dawka może zostać zwiększona do 20 mg/24h. Efekt terapeutyczny pojawia się po upływie 2-4 tygodni. Leczenie kontynuować przynajmniej pół roku po ustąpieniu objawów chorobowych. Przy zespole lęku napadowego z agorafobią albo bez agorafobii przez pierwsze 7 dni leczenia podaje się 5 mg/24h, a później zwiększa się dawkę do 10 mg/24h. Nie stosować więcej niż 20 mg/24h. Przy fobii społecznej przeważnie stosuje się 10 mg/24h. Objawy znikają zazwyczaj po 2-4 tygodniach leczenia. Dawkę można wtedy zmniejszyć do 5 mg/24h albo zwiększyć do 20 mg/24h. Przy zaburzeniach obsesyjno-kompulsywnych na początku 10 mg/24h. Można zwiększyć do 20 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel