LOREBLOK HCT tabletki

  • LOREBLOK HCT jest lekiem przeciwnadciśnieniowym. Dzięki połączeniu dwóch składników (losartanu i hydrochlorotiazydu) skuteczniej obniża ciśnienie tętnicze krwi oraz wykazuje właściwości moczopędne.
  • LOREBLOK HCT tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
losartan potasu (Losartanum kalicum), hydrochlorotiazyd (Hydrochlorothiazidum)

Wskazania:
Zaleca się stosowanie leku w przypadku nadciśnienia tętniczego pierwotnego u osób, u których nie wystarcza podawanie wyłącznie losartanu albo hydrochlorotiazydu.

Działanie:
Preparat działa na bazie dwóch składników – losartanu (antagonisty receptora angiotensyny II) i hydrochlorotiazydu (środka diuretycznego, który wykazuje działanie addycyjne w ograniczaniu ciśnienia tętniczego krwi). Losartan powoduje zmniejszenie utraty potasu spowodowanej przez preparat moczopędny. Losartan wraz ze swoim aktywnym metabolitem (kwasem karboksylowym) hamuje fizjologiczne właściwości angiotensyny II, bez względu od pochodzenia i drogi jej syntezy. Po zastosowaniu doustnym losartan jest dobrze wchłaniany z przewodu pokarmowego. Hydrochlorotiazyd zaliczany jest do grupy tiazydowych leków diuretycznych. Oddziałuje na wchłanianie zwrotne elektrolitów w kanalikach nerkowych, co powoduje zwiększenie wydalania sodu i chlorków mniej więcej w równych ilościach. Po zastosowaniu doustnym tej substancji, jej działanie diuretyczne obserwuje się już po upływie 2h, a maksimum osiąga po 4h. Utrzymuje się nawet przez 6-12h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na substancje składowe preparatu
- oporny na leczenie deficyt potasu we krwi bądź nadmiar wapnia we krwi
- zaburzenia pracy wątroby o ciężkim przebiegu, np. zastój żółci oraz zaburzenia powodujące zatykanie drogi żółciowej
- oporny na leczenie deficyt sodu we krwi
- nadmierne stężenie kwasu moczowego we krwi/dna
- ciąża (od 4 miesiąca do końca jej trwania)
- karmienie piersią
- niewydolność nerek
- bezmocz

Dawkowanie Loreblok HCT:
Stosować doustnie, bez względu na posiłki. U osób dorosłych w ramach podtrzymania zazwyczaj zaleca się podawanie dawki wynoszącej 1 tabl./24h

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel