LOTENSIN tabletki

  • LOTENSIN to lek przeznaczony do stosowania doustnego. Jest inhibitorem prekursora substancji czynnej benazeprylatu, który przyczynia się do obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Ma to miejsce dzięki zatrzymaniu działania angiotensyny II.
  • LOTENSIN tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
chlorowodorek benazeprilu (Benazeprili hydrochloridum)

Wskazania:
Lek należy podawać w czasie kuracji leczniczej nadciśnienia tętniczego oraz pomocniczo przy zastoinowej niewydolności serca (klasy II-IV wg NYHA), a także postępującej długotrwałej niewydolności nerek (klirens kreatyniny 30-60 ml/min).

Działanie:
Preparat działa na bazie chlorowodorku benazeprylu, który stanowi prekursor substancji czynnej benazeprylatu, odpowiadającego za inhibicję konwertazy angiotensyny. Przyczynia się do zatrzymania wszystkich reakcji wywołanych przez działanie angiotensyny II, takich jak skurcz naczyń krwionośnych oraz stymulacja wydzielania aldosteronu. Preparat powoduje zwiększenie pojemności minutowej serca. Co więcej zatrzymuje proces rozkładu bradykininy, co przypuszczalnie odgrywa ważną rolę dla działania hipotensyjnego. Powoduje spadek ciśnienia tętniczego krwi we wszystkich okresach nadciśnienia tętniczego, bez względu na pozycję ciała. Pierwsze efekty działania hipotensyjnego występują po około 1 h od zastosowania leku, najwyższe działanie obserwuje się po upływie 2-4 h.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki leku
- uczulenie na inne inhibitory ACE albo pochodne sulfonamidów
- obrzęk naczynioruchowy po zastosowaniu inhibitorów ACE
- dziedziczny albo idiopatyczny obrzęk naczynioruchowy
- ciąża

Dawkowanie Lotensin:
Stosować doustnie. W przypadku osób dorosłych przy nadciśnieniu tętniczym zaleca się podawanie na początku 10 mg/24h, po upływie 1-2 tygodni można zwiększyć do 20 mg/24h. Nie należy stosować dawki większej niż 40 mg/24h w 1-2 dawkach podzielonych. Przy zastoinowej niewydolności serca na początku podawać 2,5 mg x 1/24h; jeżeli po 2-4 tygodniach nie będzie poprawy można zwiększyć dawkę do 5 mg/24h. Przy postępującej przewlekłej niewydolności nerek podawać 10 mg/24h.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel