Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

LIPANTHYL tabletki

  • LIPANTHYL zawiera fenofibrat mający zastosowanie w leczeniu hipercholesterolemii, hipertriglicerydemii, hiperlipidemii mieszanej (dyslipidemie typu IIa, IIb, III, IV i V wg klasyfikacji Fredricksona), wtórnej hiperlipidemii.
  • LIPANTHYL tabletki
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
fenofibrat (Fenofibratum)

Wskazania:
- hipercholesterolemia
- hipertriglicerydemia
- hiperlipidemia mieszana (dyslipidemie typu IIa, IIb, III, IV i V wg klasyfikacji Fredricksona), gdy stosowana dieta i inne środki niefarmakologiczne (redukcja masy ciała, zwiększenie aktywności fizycznej) są niewystarczające, szczególnie gdy występują inne czynniki ryzyka (np. nadciśnienie tętnicze, palenie tytoniu)
- wtórna hiperlipidemia, która utrzymuje się mimo leczenia choroby podstawowej (np. cukrzycy).

Działanie:
Lipanthyl to lek hipolipemiczny, obniżający stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi. Substancja czynna zwiększa lipolizę i eliminację bogatych w triglicerydy cząstek z osocza. Obniżone zostaje stężenie lipoproteiny VLDL i LDL oraz zwiększone stężenie frakcji HDL we krwi. Możliwe jest także zmniejszenie lub całkowita eliminacja pozanaczyniowych złogów cholesterolu. Fenofibrat hydrolizuje we krwi do kwasu fenofibrynowego, który wiąże się w 99% z białkami osocza. Czas połowicznego rozpadu tego metabolitu wynosi około 20 h. Usuwanie zachodzi wraz z moczem głównie w postaci kwasu fenofibrynowego lub jego glukuronowych pochodnych.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu Lipanthyl 100
- uczulenie na światło lub reakcje fototoksyczne, które wystąpiły w trakcie wcześniejszego leczenia fibratami lub ketoprofenem
- przewlekłe lub ostre zapalenie trzustki z wyjątkiem ostrego zapalenia trzustki z powodu ciężkiej hipertriglicerydemii
- niewydolność wątroby (w tym żółciowa marskość wątroby)
- niewydolność nerek (klirens kreatyniny <20 ml/min)
- choroba pęcherzyka żółciowego

Dawkowanie Lipanthyl:
Preparat podaje się doustnie. U dorosłych 3 kapsułki w trakcie głównego posiłku, można zwiększyć do 4 kapsułek na dobę. Po normalizacji stężenia cholesterolu we krwi podaje się 2 kapsułki na dobę. U dzieci powyżej 10 roku życia można stosować 5 mg/kg mc./dobę (1 kaps./ 20 kg mc./dobę).

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel